w

SuperSuper

Występ kabaretu Neo-Nówka w Koszalinie wywołał aferę! Komicy w skeczu skrytykowali partię rządzącą i jej wyborców

Kabaret Neo-Nówka - fot. screenshot YouTube @kabaretNeoNowka
Kabaret Neo-Nówka - fot. screenshot YouTube @kabaretNeoNowka

Kabaret Neo-Nówka wykazał się ogromną odwagą i w sobotę 30 lipca w Koszalinie zaprezentował publice oraz widzom przed telewizorami nową wersję dawnego skeczu. Ostro skrytykowali partię rządzącą, jej wyborców oraz TVP. Co powiedzieli? Gdzie można obejrzeć występ?

Festiwal Kabaretu w Koszalinie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na widowni pojawiło się mnóstwo osób szukających rozrywki, a przed ekranami telewizorów zasiadło jeszcze więcej widzów. Wydarzenie transmitowała telewizja Polsat. Na scenie zaprezentował się m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Jurki oraz Kabaret Neo-Nówka. To ci ostatni zrobili na scenie show, którego świat jeszcze nie widział.

Kabaret Neo-Nówka skrytykował na scenie partię rządzącą i telewizję publiczną

O tym występie, jak i festiwalu jeszcze długo będzie głośno. Kabaret Neo-Nówka zaprezentował na scenie nową wersję skeczu Wigilia. Mogliśmy w nim wysłuchać dyskusji ojca i syna, którzy zaczęli rozmawiać o spadku. Jak to bywa w każdym polskim domu, rozmowa nieoczekiwanie zeszła na temat polityki.

Starszy pan był zagorzałym zwolennikiem partii rządzącej, natomiast jego syn wręcz przeciwnie. Na scenie wytknął, że rząd oszukuje i wydaje pieniądze na prawo i lewo.

Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d***ie — tłumaczył syn.

W dalszej części przemowy przekonywał, że dzięki rządom partii, jego ojciec ma wielu wrogów:

Ty cały masz jakichś wrogów. Co dzień boisz się jakiegoś wroga, to Niemcy, to Francuzi, to Żydzi to Norwegowie, to nauczyciele, kobiety LGBT. Najbardziej to się boisz gejów. A nic ci nie przeszkadza, że rząd cię ru**a codziennie — kontynuował.

Monolog ten został nagrodzony gromkimi brawami, ale i nie było się bez głosów oburzenia.

Zapis skeczu Neo-Nówka udostępniła także na YouTube. Nagranie w krótkim czasie obejrzały blisko 2 mln internautów. Autorzy od razu podkreślili, że są świadomi tego, iż nie wszystkim ich występ przypadnie do gustu. Uważają jednak, że nie powinniśmy udawać, że nic nie widzimy.

Nowa wersja skeczu „Wigilia” jest już dostępna na naszym kanale YT.

Wiemy, że nie wszyscy zrozumieją przesłanie tego skeczu i wywoła on skrajne emocje. Jednak nie możemy udawać, że nic się nie dzieje — napisano na Facebooku.

Zarówno pod nagraniem, jak i pod postem na Facebooku rozgorzała dyskusja. Nie brakuje osób, które popierają słowa syna, jak i tych, którzy ostro krytykują postawę komików.

Co ludzie piszą na YouTube?

  • „S*****syny nawet rodzinę skłócili…” – tekst, który sprawia, że niemal od razu twoja reakcja ewoluuje ze śmiechu, w nastrój pt. zabolało i jeszcze mocniej dało do myślenia. Smutne.
  • No i całą prawdę powiedzieli, nareszcie na takim forum może do wielu dotrze, co tak naprawdę się dzieje.
  • Panowie najsmutniejsze jest to, że to, co przestawiliście to szczera prawda. Wy jedni się nie boicie przedstawiać spraw, jakie są w realu. Brawo i chwała wam. Nie przesadziliście w żadnym aspekcie. Nawet można powiedzieć, że jeszcze „za słabo”:) Jestem z wami tak jak pół Polski.
  • Naprawdę po dawnym, dawnym kabarecie TEY — już nie spodziewałam się takiej dozy prawdy i odwagi. Dziękuję.

Poniżej możecie także przeczytać kilka losowo wybranych komentarzy, które zostały opublikowane na Facebookowym profilu kabaretu.

  • Kabaret Młodych Panów: No brawo panowie, zrobiliście skecz dokumentalny i się porobiło zamieszanie.
  • Miałam wrażenie, że wczorajsza publiczność niezbyt zrozumiała przesłanie. Niemniej jednak bardzo Wam Kabaret Neo-Nówka dziękuję za zwrócenie uwagi na to, co się dzieje w naszym kraju! Jesteście najlepsi.
  • Wiedziałem, że ten skecz kiedyś wyewoluuje, adekwatnie do kolejnej fazy zwyrodnienia Polskiej „polityki”. Brawo panowie, jesteście mistrzami. Momentami nie było wcale do śmiechu, lecz do płaczu.
  • Najgorszy chłam, jaki w życiu widziałem. Ani śmieszne, ani mądre, czyli jak cała totalna opozycja.
  • Myślę, że za dużo chamstwa i plucia na połowę Polaków… Trochę za bardzo pojechaliście po tzw. lamperii. Po raz pierwszy poczułem się zdegustowany waszym chamstwem w skeczu i chyba nie było śmiesznie. Nastawienie się jedynie na wulgaryzmy i obrażanie połowy Polaków to trochę za mało by skecz był śmieszny. A teraz nagle panowie dopisujecie żałosne tłumaczenie występu.

Poniżej możecie obejrzeć cały występ.

Lider Neo-Nówki komentuje zamieszanie wokół skeczu

Roman Żurek, lider Neo-Nówki w wywiadzie dla Radia TokFM skomentował zamieszanie wokół skeczu. Przyznał, że nie był tym zaskoczony.

Nie wiem, czy jestem zaskoczony. W tym kraju już mnie nic nie zaskakuje. Nie wiem, czy można to nazwać awanturą, to jest generalnie problem odbioru społecznego kabaretu. Jest to forma przekazu pewnych treści i tego, co myślą ludzie i my po prostu to pokazujemy. Część widzów odbiera to dosłownie, nie rozumiejąc przesłania. Rozumieją to dosyć opacznie. Stąd taka forma ekspresji — powiedział.

W dalszej części rozmowy wyjaśnił, że spotkali się z ogromną krytyką, ale i nie brakuje pozytywnych opinii.

Dostaliśmy rzeczywiście mnóstwo negatywnych opinii, ale może nawet więcej pozytywnych opinii. Jak to w naszym kraju — jesteśmy spolaryzowani, podzieleni, dlatego liczyliśmy się z takim odbiorem. Szkoda tylko, że nie wszyscy zadają sobie trochę trudu, żeby zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi — kontynuował.

Dodał, że kabaret jest odzwierciedleniem tego, co myślą ludzie.

Jesteśmy szczerzy w tym przekazie. Tutaj nie chodzi o atak na partię rządzącą, a raczej o to, co się dzieje ogólnie w naszym kraju. Zawsze będą jakieś sytuacje, w których będzie nas można potraktować jako zwolenników opozycji, a przeciwników partii rządzącej, ale my jesteśmy tylko przedłużeniem głosu społecznego.

Żurek dodał, że teraz skupiłby się na przerwaniu wojny polsko-polskiej i wyjaśnił, że Polsat nie do końca wiedział o tym, że planują tak mocne wystąpienie.

Chcemy, żeby ten kraj był normalny. Nie musi być podzielony i wyraziliśmy to w mocnych słowach. Niektórych będą raziły przekleństwa, ale był to upust naszych emocji. Polsat o tym nie do końca wiedział — dodał.

Podobał wam się występ kabaretu Neo-Nówka?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

  1. Kabaret Neonówka, to moi IDOLE!!! Opisali degrengoladę rządów pisowskich,, o której nie maja pojęcia widzowie telewizji Kurskiego, gdyż karmieni są jedynie papką przygotowaną przez „dzinnikarzy” – pewnie niewiele wiedzą o przewałach pisowców. Ostrołęka wybudowana i zburzona za ponad 2 mld to pikuś. W Kędzierzynie-Koźlu blok za 6,5 mld zł nie działa! 120 pisowskich partyjniaków dorobiło się w spółkach skarbu państwa na miliony!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Kuba Wojewódzki został ojcem - fot. Instagram @kuba_wojewodzki_official

Kuba Wojewódzki został ojcem?! Z okazji urodzin podzielił się zdjęciem z dzieckiem! „Nigdy tego nie zapomnę”. Płyną gratulacje

Sylwia Bomba - fot. Instagram @sylwiabomba

Sylwia Bomba nie powiedziała córce o śmierci jej ojca. W szczerym do bólu wpisie wyjaśniła, dlaczego tego nie zrobiła. Jak układały się relacja Jacka z Antosią?