w

Pełen optymizmu Jarosław Kaczyński zapowiada, że PiS jest w stanie zlikwidować ubóstwo w Polsce. Ile czasu na to potrzebuje?

Jarosław Kaczyński, fot. AKPA/Kurnikowski
Jarosław Kaczyński, fot. AKPA/Kurnikowski

Jarosław Kaczyński ostatnio poinformował, że odszedł z rządu, a teraz ruszył w trasę po miastach, by zachęcić ludzi do głosowania na PiS. W Grudziądzu z jego ust padła ważna deklaracja.

Jarosław Kaczyński ostatnio ogłosił, że odchodzi z rządu, by skupić się na przygotowaniach do nadchodzących wyborów. Jego głównym założeniem było przywrócić PiS dawną werwę oraz poprowadzić partię do kolejnego zwycięstwa.

Postanowiłem, że muszę się skoncentrować na tym, co jest dla przyszłości Polski najważniejsze. To nie tak, że przeceniam swoją rolę, chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę, bo zbliża się ten czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy. Wybory są po to, aby uzyskać dobry wynik wyborczy, a jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie ich wygranie i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy — powiedział w rozmowie z Państwową Agencją Prasową.

W związku z powyższym w miniony weekend odwiedził kilka miast, by porozmawiać o tym, co dobrego rządzący zrobili w ostatnim czasie.

Jarosław Kaczyński zapewnia, że PiS jest w stanie zlikwidować ubóstwo w Polsce

Prezes PiS w sobotę 25 czerwca odwiedził Toruń i Włocławek, a w niedzielę wybrał się do Grudziądza. Podczas spotkania z mieszkańcami podkreślił, że gwarantem prawidłowego funkcjonowania demokracji jest spełnienie obietnic wyborczych, a jego partia świetnie się z tego wywiązała.

Zapowiedzieliśmy realizację określonej polityki społecznej, dotyczącej bezpieczeństwa, kultury, zdrowia, wobec wsi. Wszystkie elementy zrealizowaliśmy w mniejszym lub większym stopniu

Jarosław Kaczyński podkreślił, że udało im się ukrócić gigantyczne złodziejstwo, dzięki czemu znaleziono środki na finansowanie takich programów społecznych, jak m.in. 500+.

Powiedzieliśmy, że „można”, a przedtem mówiono, że nie ma pieniędzy, możliwości, każdy musi radzić sobie sam. Zrobiliśmy to i kasa została napełniona — wyjaśnił.

Dodał też, że partia chce doprowadzić do całkowitego wyeliminowania ubóstwa. Będzie można to osiągnąć, jeśli PiS pozostanie przy władzy jeszcze przez dwie kadencje.

Chcemy, żeby każdej grupie społecznej żyło się lepiej, a z Polski znikała sfera nędzy. – Ona ciągle jeszcze istnieje, w Polsce wciąż żyje duża grupa ludzi biednych. Jeszcze dwie kadencje naszej władzy i uda się problem nędzy wyeliminować.

W Grudziądzu prezes powiedział także, że głównym celem Prawa i Sprawiedliwości jest doprowadzenie do tego, by w Polsce żyło się mniej więcej tak samo, niezależnie od tego, czy mieszka się w dużym mieście, czy na wsi.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Groźne wypadki autobusów na Dolnym Śląsku - fot. OSP Ścinawka Dolna, OSP Pisarzowice

Dramat na Dolnym Śląsku! W weekend doszło do dwóch poważnych wypadków z udziałem autokarów. Ponad trzydziestu rannych

Jacek Rozenek - fot. AKPA Kurnikowski

Jacek Rozenek opowiedział o trudnej walce o życie po udarze. Lekarze nie dawali mu większych szans. „Rodzina miała się ze mną pożegnać”