w

Szok! TVP po audycie złożyła zawiadomienie do PROKURATURY. Sprawa dotyczy defraudacji 7 mln złotych! Wiadomo, kto jest podejrzany

Gmach TVP - fot. AKPA
Gmach TVP - fot. AKPA

Nowe władze TVP przeprowadziły audyt, który wykazał duże nieprawidłowości, o których już została zawiadomiona prokuratura. W grę wchodzą ogromne pieniądze. Główną podejrzaną jest była dyrektor TVP oraz osoby pełniące funkcje kierownicze, oraz współpracujące ze stacją. O co dokładnie chodzi?

W poniedziałkowe popołudnie Centrum Informacji TVP wydało specjalny komunikat, w którym poinformowano, iż po przeprowadzonym audycie skierowano zawiadomienie do prokuratury. Decyzję tą uzasadniono zaistnieniem podejrzenia popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa, a także fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP, Agnieszkę Romaszewską-Guzy oraz inne osoby, które pełniły funkcje kierownicze oraz współpracowały z TVP S.A. w likwidacji.

Była dyrektor TVP, kierownicy oraz osoby współpracujące ze stacją podejrzane o popełnienie przestępstwa

Jak możemy się dowiedzieć, zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostało złożone w poniedziałek 8 lipca 2024 roku. W oficjalnym komunikacie podkreślono, iż nieprawidłowości zaobserwowano podczas przeglądu części kosztów powstałych w latach 2018-2023 w zakresie obejmującym zamawianie przez pracowników, współpracowników oraz kierownictwo jednostki organizacyjnej TVP, usług IT w zewnętrznej firmie. Dalej wyjaśniono, że przestępstwo miało polegać na:

niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień przez osoby pełniące funkcje kierownicze, które wspólnie i w porozumieniu zamawiały usługi informatyczne. Usług tych albo nie można zidentyfikować – nie ma śladów ich wykonania, albo ich ceny były kilkudziesięciokrotnie zawyżone oraz nieuzasadnione ekonomicznie.

Przez ten czyn stacja miała ponieść szkodę w wysokości co najmniej 7 milionów złotych! Zapewniono, że TVP S.A. w likwidacji będzie domagać się naprawienia poniesionej szkody.

To dopiero początek, ponieważ w spółce trwają kolejne audyty i nie wiadomo jeszcze, czy i jakie nieprawidłowości wykażą. Zapewniono przy tym, że jeśli zaistnieje podejrzenie naruszenie przepisów prawa pracy, do prokuratury wpłyną kolejne zawiadomienia. Na końcu zachęcono, by osoby posiadające wiedzę w tym zakresie, podjęły współpracę z organami ścigania.

Myślicie, że było więcej nieprawidłowości?

Złożone zawiadomienie jest wynikiem przeprowadzonego w Spółce przeglądu części kosztów powstałych w latach 2018-2023 w zakresie obejmującym zamawianie przez pracowników, współpracowników oraz kierownictwo jednostki organizacyjnej TVP, usług IT w zewnętrznej firmie

– czytamy w opublikowanym komunikacie.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Britney Spears - fot. Instagram @britneyspears

To koniec wielkiej miłości! Britney Spears rozstała się z kryminalistą i śmiało deklaruje: „nie będę z żadnym mężczyzną dopóki żyję”

Jerzy Stuhr - fot. AKPA

Nie żyje Jerzy Stuhr! Popularny aktor odszedł w wieku 77 lat po długiej walce z chorobą. „Śmierci sobie nie wyobrażam”