w

Rosjanin obrabował mieszkanie Ukrainki. Znaleźli go, bo… zrobił sobie zdjęcie i zostawił wywołaną fotografię

fot. Rosjanin zostawił zdjęcie w okradzionym domu (Twitter)

Rosyjscy żołnierze podczas stacjonowania w Irpieniu obrabowali dom jeden z Ukrainek. Gdy mieszkanka wróciła do swojego mieszkania, zauważyła, że jeden z Rosjan zostawił po sobie niezwykłą „pamiątkę”.

Do zdarzenia doszło w marcu, kiedy podkijowski Irpień został zajęty przez nacierające wojska rosyjskie. Jak okazało się podczas trwającej wojny, Rosjanie mają wyjątkowe zamiłowanie do cudzej własności, toteż Irpień nie uchronił się od grabieży.

Rosyjscy żołnierze włamali się do mieszkania kobiety i ukradli jej złotą biżuterię oraz inne cenne rzeczy osobiste. Wojskowi mieli zajmować lokum przez około trzy tygodnie. Gdy Rosjanie wycofali się spod Kijowa, mieszkanka odkryła nietypowy widok.

Znalazła zdjęcie pod dywanem

Po powrocie do swojego mieszkania kobieta pod jednym z dywanów znalazła… wizerunek grabieżców! Okazało się, że jeden z żołnierzy biorących udział w rabunku zrobił sobie zdjęcie posiadanym przez kobietę Polaroidem, czyli aparatem, który po pewnym czasie sam wywołuje obrazy.

Znalazłam jego zdjęcie 14 maja. Żołnierz najprawdopodobniej myślał, że aparat nie działa – opowiedziała kobieta portalowi „Ukraińska Prawda”.

Ustalono tożsamość żołnierza ze zdjęcia

Minister transformacji cyfrowej Ukrainy Mychaiło Fedorow przekazał, że dzięki sztucznej inteligencji [przeszukującej sieć w poszukiwaniu twarzy na portalach społecznościowych – przyp. red.] błyskawicznie udało się zidentyfikować rosyjskiego żołnierza. Jest nim 26-letni Nikita Tretiakow, który pochodzi z Rostowa nad Donem. 

„Przy pomocy sztucznej inteligencji udało nam się zidentyfikować tego 'miłośnika selfie’. Znaleźliśmy jego stronę na portalu VKontakte” – napisał na Twitterze minister.

Do wpisu polityk dołączył znalezione w mieszkaniu zdjęcie oraz obrazy pochodzące z kont społecznościowych rosyjskiego żołnierza. Na VKontakte mężczyzny można znaleźć między innymi zdjęcia z samochodami i alkoholem, co minister nazwał „typowym przykładem profilu rosyjskiego żołnierza”.

Dziś każdy rosyjski najeźdźca musi pamiętać, że cały czas go obserwujemy, znamy każdy jego krok i zapisujemy wszystkie dane. Dlatego nie będzie można uciec od odpowiedzialności za znęcanie się nad Ukraińcami” – podkreślił minister.

Źródło: Twitter ; Ukraińska Prawda

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Rosjanie spuścili ciężarówkę z oczu. Ukrainiec nie zawahał się ani chwili i wykorzystał sytuację

Fiński parlamentarzysta wzywa do bojkotu tureckich kebabów. Aprobuje wyłącznie kurdyjskie kebaby