w ,

DramatDramat HahaHaha SuperSuper

Jest OFICJALNE stanowisko Rosji w sprawie sytuacji w Przewodowie. „Wypowiedzi polskich mediów i urzędników o upadku…”

fot. mil.ru / Telegram screenshot

Z nieoficjalnych informacji wynika, że dwie zbłąkane rakiety spadły w miejscowości Przewodów w województwie lubelskim. Pociski uderzyły w suszarnię zboża. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby. Informację skomentowało Ministerstwo Obrony Narodowej Rosji.

We wtorek 15.11 w godzinach popołudniowych premier zwołał naradę w trybie pilnym, w której uczestniczą członkowie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Rzecznik rządu, Piotr Müller wyjaśnił, że decyzję tą podjęto w związku z zaistniałą sytuacją kryzysową. Więcej informacji zostanie przekazanych po zakończeniu spotkania. O godzinie 21 ma odbyć się posiedzenie Rady Ministrów, po którym być może dowiemy się, czy faktycznie na teren Polski spadły rakiety.

Stanowisko Rosji

W międzyczasie do informacji odniosło się Rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej, które za pośrednictwem kanału na Telegramie zaprzeczyło, aby wybuchy miały jakikolwiek związek z Rosją. Należy jednak pamiętać, że stanowisko Rosji bardzo często mija się z prawdą.

„Wypowiedzi polskich mediów i urzędników o rzekomym upadku „rosyjskich” rakiet w pobliżu wsi Przewodów są celową prowokacją mającą na celu eskalację sytuacji. Nie było uderzeń rosyjskiej broni na cele w pobliżu ukraińsko-polskiej granicy państwowej. Publikowany na gorąco przez polskie media wrak z miejsca zdarzenia w Przewodowie nie miał nic wspólnego z rosyjską bronią” – czytamy na Telegramie Ministerstwa Obrony Narodowej Rosji.

Artykuł z bieżącymi aktualizacjami sytuacji możecie przeczytać tutaj.

Źródło: Telegram – Ministerstwo Obrony Rosji ; AP

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Dwie rakiety spadły na Polskę

Pociski spadły na Polskę! Są ofiary śmiertelne. [NAJNOWSZE INFORMACJE]

Mężczyzna zaatakował Joannę Krupę - fot. screenshots Instagram @joannakrupa

Mężczyzna pobił Joannę Krupę w biały dzień! Modelka padła nieprzytomna na chodnik. Fani są przerażeni: „To nie może być prawda!”