w

SuperSuper HahaHaha DramatDramat

[VIDEO] Rosjanie chcieli zaatakować za pomocą ciężarówki kamikaze. Natrafili na minę: „Gazu, gazu!”

fot. Twitter screenshot

Do sieci trafiło interesujące nagranie, przedstawiające nieudane wykorzystanie „ciężarówki szahida” stworzonej przez rosyjskie wojsko. Kierowca planował wyskoczyć z pojazdu w trakcie jazdy, ale zanim zdołał tak postąpić, natrafił na minę przeciwczołgową.

Podczas trwającej już 165 dni wojny na Ukrainie żołnierze często posługują się pomysłowym uzbrojeniem. Wspomnieć można między innymi o cywilnych dronach, które poddane specjalnej modyfikacji niewielkim kosztem zdolne są przenosić i zrzucać ładunki wybuchowe, siejąc postrach na froncie.

Chcieli wykorzystać ciężarówkę kamikaze

Na nagraniu, które niedawno pojawiło się w sieci, możemy zaobserwować rosyjską „ciężarówkę kamikaze”. Według planu kierowca miał przycisnąć pedał gazu metalowym młotem, a następnie wyskoczyć z jadącego pojazdu.

Ciężarówka KamAZ wypełniona była materiałami wybuchowymi, które miały wybuchnąć po osiągnięciu celu. Według ukraińskiego serwisu Defense Express, który powołuje się na doniesienia Ukraińskich Sił Zbrojnych, ładunki podłączone były do zapalnika ustawionego na 150 sekund.

Rosyjski żołnierz, któremu przypadła rola kierowcy, tłumaczy na filmie, że „nie zostanie szahidem”, czyli osobą, która oddaje swoje życie podczas walki z wrogiem w zamian za obiecaną nagrodę wieczną. Rosjanin wyraża nadzieję, że uda mu się w porę wyskoczyć z pojazdu.

„Chwała Rosji!” – brzmią jego ostatnie słowa przed odjazdem.

Trafił na minę

Drugi Rosjanin, z perspektywy którego powstało nagranie, przygląda się wyjeżdżającej w pole ciężarówce i instruuje kierowcę, aby dodał gazu przed niewielką górką i znajdującym się za nią zagłębieniem.

„Gazu, gazu!” – krzyczy.

Chwilę później nieopancerzona ciężarówka najeżdża na ukraińską minę przeciwczołgową. Kierowca nie zdążył wcześniej wyskoczyć, co można stwierdzić po fakcie, że dodawał gazu przed wzniesieniem. Rosjanin najprawdopodobniej nie przeżył wybuchu.

Nagranie możecie obejrzeć poniżej:

Źródło: Defense Express ; Twitter ; Funker530

Poniżej znajdziecie pełne nagranie, na którym widać również przyjazd pojazdu na miejsce:

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Nietypowa atrakcja na weselu. Panna młoda wraz z gośćmi wciągała biały proszek prosto z tacy

Tragedia na weselu w Rosji. Pan młody brutalnie skatował pannę młodą na oczach gości. Właśnie usłyszał wyrok