w ,

Andrzej Duda znów wkręcony! Myślał, że rozmawia z prezydentem Francji. „Jestem niesamowicie ostrożny” [VIDEO]

fot. Andrzej Duda i Emmanuel Macron (President Of Ukraine / Kremlin.ru - via Wikimedia Commons)

Okazuje się, że prezydent Andrzej Duda został kolejny raz wkręcony przez rosyjskich komików. Do rozmowy z „prezydentem Francji” doszło w dzień eksplozji pocisku rakietowego w Przewodowie. Zapis rozmowy pojawił się w sieci.

We wtorek 15 listopada cały świat śledził historię wybuchów w oddalonym o kilka kilometrów od ukraińskiej granicy Przewodowie. Niestety, rakieta, która najprawdopodobniej należała do ukraińskiej obrony powietrznej, spowodowała śmierć dwóch osób.

Nocą 16 listopada doszło natomiast do sytuacji, która nie powinna mieć miejsca. Rosyjskim komikom podającym się za Emmanuela Macrona udało się dodzwonić do prezydenta Andrzeja Dudy. Wiadomo już, że rzeczywiście doszło do rozmowy, co przekazała kancelaria prezydenta.

„Witaj Emmanuelu, czy to ty?”

W trakcie rozmowy Andrzej Duda opowiedział rosyjskim żartownisiom, jak wygląda sytuacja związana z uderzeniem pocisku na terytorium Polski. Nagranie rozmowy pojawiło się w sieci i na całe szczęście w trakcie interakcji nie zostały zdradzone poufne informacje. Należy dodać, że weryfikowanie autentyczności rozmówcy należy do obowiązków pracowników kancelarii prezydenta.

„Witaj Emmanuelu, czy to ty? Mówi Andrzej Duda” – rozpoczął polski prezydent. – „Tak, to ja” – odpowiedział podający się za Macrona Rosjanin.

Andrzej Duda poinformował „prezydenta Francji”, że w pobliżu granicy z Ukrainą doszło do wybuchu rakiety, która wystartowała gdzieś na wschodzie. Słychać było, że polski prezydent nie chciał wysnuwać pochopnych wniosków i przekazywał jedynie potwierdzone informacje. „Jestem niesamowicie ostrożny” – zaznaczył.

Rosjanin podszywający się pod Macrona stwierdził, że nie jest potrzebna eskalacja pomiędzy Rosją i NATO. Zareagował na to polski prezydent.

„Emmanuel myślisz, że ja chcę wojny z Rosją? Uwierz mi, że nie chcę” – podkreślił Andrzej Duda.

W trakcie rozmowy fałszywy prezydent Francji starał dowiedzieć się, co by się stało, gdyby rakieta okazała się być wystrzelona przez Rosję. Duda zaznaczył, że w takim przypadku odbyłyby się konsultacje z sojusznikami. Zdradził, że rozmawiał m.in. z Joe Bidenem, który obiecał przysłać na miejsce amerykańskich ekspertów.

Na koniec trwającej ponad siedem minut rozmowy „Macron” stwierdził, że jest zmęczony zarówno Putinem, jak i Zełenskim. Andrzej Duda nie skomentował tych słów.

Pełen zapis rozmowy możecie odsłuchać poniżej:

Kancelaria prezydenta potwierdziła autentyczność rozmowy

To, że doszło do rozmowy, potwierdziła wczoraj kancelaria prezydenta.

„Po eksplozji rakiety w Przewodowie, w czasie trwających łączeń z głowami państw i szefów rządów doszło do połączenia z osobą podającą się za Prezydenta Francji Emmanuela Macrona” – przekazała kancelaria.

Z informacji podanych przez kancelarię Andrzeja Dudy wynika, że prezydent w pewnym momencie zorientował się, że mogło dojść do próby oszustwa i zakończył rozmowę.

„Po tym połączeniu KPRP niezwłocznie podjęła we współpracy z odpowiednimi służbami działania wyjaśniające” – wyjaśniono.

Komicy, którzy zadzwonili do Andrzeja Dudy, to Vovan i Lexus, czyli Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stolarow. Pierwszy raz wkręcili oni administrację Andrzeja Dudy w 2020 roku.

Źródło: YouTube ; Kancelaria Prezydenta

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

2-letnia Natalka mieszkała z mamą w namiocie na mrozie. Gdy przybyli policjanci, była wyziębiona i miała na sobie jedynie krótki rękaw

Paulina Smaszcz stwierdziła, że Kurzajewski planował zerwać z Cichopek. „Próbuje nas wszystkich oszukać i okraść”