w

SuperSuper DramatDramat HahaHaha

[VIDEO] Rosyjski czołg tak przestraszył się Ukraińców, że przesadził z drfitem. Wylądował na drzewie

fot. Twitter screenshot

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie pokazujące konfrontacje rosyjskiego czołgu oraz ukraińskiego oddziału. Z pojazdu spadają żołnierze, a następnie kierowca ze zbyt dużą prędkością wchodzi w zakręt i rozbija się na drzewie.

W piątek wieczorem pojawiło się niezwykłe nagranie z drona, które przedstawia spotkanie rosyjskich i ukraińskich sił pod Bałaklią, a dokładniej, jak ustalili internauci na podstawie widocznego na filmiku krajobrazu, na ulicy Zahorodnyej, znajdującej się po wschodniej stronie miasta.

Choć miejscowość została już oswobodzona przez Ukraińców, nagranie wykonano w momencie, w którym w rejonie stacjonowały nadal rosyjskie wojska. Filmik podbił internet.

Przestraszył się i wjechał w drzewo

Na nagraniu widzimy rosyjski czołg T-72B3, który najprawdopodobniej stara wycofać się z okolic Bałakliji, do której wkraczali już Ukraińcy. Okazało się jednak, że jeden z dynamicznie poruszających się ukraińskich oddziałów znalazł się na jego trasie ucieczki.

Z filmiku możemy wywnioskować, że spotkanie było zaskoczeniem zarówno dla czołgu, jak i ukraińskich żołnierzy, którzy nie mieli przygotowanej broni przeciwpancernej. Widzimy, że na widok oddziału rosyjski czołg wyraźnie przyśpiesza.

W stronę maszyny zaczynają strzelać ustawieni po lewej stronie drogi Ukraińcy i z pojazdu spada kilku rosyjskich żołnierzy, którzy na nim jechali. Niestety, postrzelony zdaje się zostać także jeden z ukraińskich żołnierzy, który znajduje się po drugiej stronie ulicy. Możliwe, że w tym przypadku doszło do przypadkowego ognia sojuszniczego.

Pędzący czołg zbliża się następnie do ostrego zakrętu, a kierowca nie dostosowuje prędkości do warunków drogi. Widzimy, że Rosjanin stracił kontrolę nad maszyną i czołg wjeżdża w drzewo.

Rosjanie stracili Izjum?

Obecnie na południu obwodu charkowskiego trwa dynamiczna ukraińska ofensywa, która rozpoczęła się 6 września. Jak na razie jest to pasmo sukcesów, a z rąk Rosjan odbito kilkadziesiąt miejscowości i 2500 km^2 terytorium Ukrainy.

„6 września 2022 r. siły ukraińskie rozpoczęły operacje ofensywne na południu obwodu charkowskiego. Czołowe elementy posunęły się na wąskim froncie do 50 km w głąb wcześniej zajmowanego przez Rosjan terytorium. Siły rosyjskie zostały prawdopodobnie zaskoczone” – czytamy w aktualizacji wywiadowczej brytyjskiego ministerstwa obrony.

W sobotę 10 września około południa pojawiły się podawane przez rosyjskich dziennikarzy wojennych doniesienia mówiące o tym, że siły rosyjskie utraciły Izjum. Informacje te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale sądząc po wcześniejszych wydarzeniach w tym rejonie, z dużym prawdopodobieństwem są one prawdziwe.

Źródło: Twitter, Telegram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Król Karol III przemówił publicznie po raz pierwszy. Wygłosił wzruszające orędzie do narodu

Pojawiły się informacje o pogrzebie królowej Elżbiety II. Znamy oficjalną datę