w

[VIDEO] Kierowca rosyjskiego transportera opancerzonego wjechał wprost w rząd min. Szokujące nagranie

fot. Twitter screenshot

W sieci pojawiło się niecodzienne nagranie, ukazujące moment, w którym rosyjski transporter opancerzony wjechał na miny. Uwagę przykuwa fakt, że te leżały na drodze i były widoczne nawet z dużej odległości.

Media społecznościowe obiegło niedawno nagranie, na którym zobrazowane zostały braki odpowiedniego wyszkolenia występujące w rosyjskiej armii. To już kolejne wideo, które pokazuje, że Rosja wcale nie dysponuje „drugą armią świata”, czym tak często się chwali.

Rosyjski transporter wjechał wprost na miny

Na filmiku nagranym przez ukraińskiego drona widać, jak poruszający się na jednej z dróg rosyjski transporter opancerzony MT-LB jedzie w stronę min, choć bez problemu można stwierdzić, że trasa jest zablokowana dwoma ich rzędami.

Nie powstrzymuje to jednak kierowcy, który wjeżdża wprost na miny, powodując eksplozję. Nie wiadomo, co skłoniło Rosjanina do podjęcia takiej decyzji, lecz można przypuszczać, iż jest to połączenie braku dobrej widoczności oraz słabego przeszkolenia.

Pod uwagę należy wziąć także fakt, że jak możemy dowiedzieć się z dłuższej wersji filmu, pojazd znajdował się wcześniej pod ostrzałem artyleryjskim, co mogło zaburzyć poprawną ocenę sytuacji.

W dalszej części nagrania widzimy, że co najmniej jeden żołnierz ocalał z wybuchu, choć na pewno również odczuł jego skutki. Rosjanin siedzi następnie obok zniszczonego pojazdu, próbując odnaleźć się w trudnej sytuacji.

„Prawdopodobnie byli ostrzegani przed minami na polu, ale nikt im nie mówił o drogach” – ironizuje kanał „Nexta”.

 MT-LB to radziecki, pływający transporter opancerzony, pierwotnie skonstruowany w latach 60. XX wieku na potrzeby holowania artylerii. Oznaczenie jest skrótem od „Mnogocelewoj transportior logkij bronirowannyj” (wielozadaniowy transporter lekki opancerzony). Pojazd był produkowany między innymi w Polsce.

Co ciekawe, jak podaje „Wall Street Journal”, ukraińskie wojsko przejmują taką ilość porzuconego lub też uszkodzonego rosyjskiego sprzętu, że Rosja przegoniła kraje zachodnie w „dostawach” ciężkiego sprzętu.

Źródło: Twitter ; WSJ

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Córka Artura Żmijewskiego zdradziła, jak ojciec zareagował na informację, że ma dziewczynę. Musiała czytać niemiłe komentarze

Dziewczynka ma całą twarz pokrytą włosami. Pielęgniarka zemdlała zaraz po narodzinach, a ojciec zaczął płakać