w

Nie żyje współzałożyciel The Eagles. To oni stworzyli kultowy „Hotel California”. Zespół wydał oświadczenie

Bernie Leadon, Don Henley, Randy Meisner i Glenn Frey z Eagles fot. Facebook @Eagles
Bernie Leadon, Don Henley, Randy Meisner i Glenn Frey z Eagles fot. Facebook @Eagles

Zespół The Eagles przekazał smutne wieści. W wieku 77 lat zmarł Randy Meisner, współzałożyciel, basista i wokalista, który wraz z grupą stworzył przeboje takie jak „Hotel California” czy „Take It to the Limit”.

W środę w nocy w Los Angeles z powodu powikłań związanych z chorobą płuc zmarł Randy Meisner – poinformował zespół The Eagles.

Randy Meisner urodził się w 1946 roku w Scottsbluff w Nebrasce i swoją pierwszą płytę nagrał w country-rockowym zespole Poco. Na stronie internetowej Eagles pojawił się oficjalny komunikat, w którym potwierdzono doniesienia o śmierci muzyka i przypomniano jego zasługi.

Jako oryginalny basista pionierskiej grupy country-rockowej Poco, Randy był na czele muzycznej rewolucji, która rozpoczęła się w Los Angeles pod koniec lat 60. W 1971 r. Randy, wraz z Glennem Freyem, Donem Henleyem i Berniem Leadonem, założył zespół Eagles i przyczynił się do powstania albumów „Eagles”, „Desperado”, „On The Border”, „One of These Nights” i „Hotel California” – czytamy.

Randy Meisner był w The Eagles od samego założenia zespołu i rozstał się z nim u szczytu sławy, w 1977 roku. Jak później tłumaczył w wywiadzie dla Rolling Stone, „nie lubił być w centrum uwagi”. Muzyk wydał także pięć albumów solowych, z czego ostatni, „Love Me or Leave Me Alone”, ukazał się w 2004 roku.

Randy był integralną częścią The Eagles i odegrał kluczową rolę we wczesnym sukcesie zespołu. Jego skala głosu była zdumiewająca, co można usłyszeć w jego popisowej balladzie „Take It to the Limit” – przekazał zespół w dalszej części komunikatu.

Od kilkunastu lat Meisner nie pojawiał się na scenie ze względu na kłopoty ze zdrowiem.

Jaki jest Wasz ulubiony utwór zespołu?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Hanna Lis - fot. Instagram @hanna_lis

Hanna Lis miała wypadek. Dziennikarka doznała poważnych urazów. „Bywało lepiej”

Joanna Krupa - fot. Instagram @joannakrupa

Joanna Krupa szczerze o pracy w „Top Model”. „Każdy sezon czymś zaskakuje”. Co modelka mówi o uczestnikach?