w

SuperSuper

Krzysztof Respondek NIE ŻYJE! Popularny aktor i kabareciarz odszedł mając zaledwie 54 lata

Krzysztof Respondek nie żyje - AKPA
Krzysztof Respondek nie żyje - AKPA

Szokujące wieści obiegły media. Krzysztof Respondek nie żyje. Informację o śmierci kabareciarza przekazał Teatr alternatywny BELFEgoR. Kolejne szczegóły zdradził jego przyjaciel.

Przykre wieści obiegły internet w piątek 22 grudnia. Na oficjalnym profilu teatru BELFEgoR pojawił się komunikat, w którym poinformowano, że 54-letni Krzysztof Respondek nie żyje.

Dzisiaj odszedł Krzysztof Respondek, znany i kochany artysta kabaretowy, Ślonzok z kabaretu RAK. Jeszcze 10.12 razem z nami na spektaklu i z jego odwiecznym przyjacielem Krzysztofem Hanke. Nasze kondolencje – czytamy.

Smutną wiadomość potwierdził również jego przyjaciel, Krzysztof Hanke w rozmowie z portalem Ślązk. Zdradził, że prawdopodobną przyczyną śmierci artysty był zawał serca.

Zawał serca. Zupełnie niespodziewanie. Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie. Zmarł dziś o 12:52 – wyznał.

Kim był Krzysztof Respondek?

Krzysztof Respondek urodził się 17 lipca 1969 roku w Tarnowskich Górach. Był znanym artystą kabaretowym, przez 24 lata związanym z grupą RAK. Oprócz tego realizował się również jako aktor i piosenkarz. Miał okazję wziąć udział w programie Jak oni śpiewają, w którym zajął 1. miejsce, a wszystkie pieniądze przekazał na cele charytatywne. Widzowie mogą kojarzyć go również z Barw szczęścia, w których występował w okresie 2007-2015.

Znaliśmy się ze 30 lat. W kabarecie Rak występowaliśmy razem od 2000 roku. Jaki był Krzysiek? Zawsze robił wszystko, żeby bawić ludzi. Za to będą go pamiętać, za jego pogodę ducha i radość — powiedział Hanke w rozmowie z portalem Ślązk.

Respondek znany był ze swojej miłości do śląska, co podkreślał na każdym kroku. Zmarł w Zabrzu.

Krzysztof Hanke, Krzysztof Respondek - fot. Baranowski/AKPA
Krzysztof Hanke, Krzysztof Respondek – fot. Baranowski/AKPA
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Wspomnienia świąt z PRL. Nostalgiczna podróż w czasie

Nina Terentiew, Krzysztof Respondek - fot. screenshot YouTube @Fakt fot. AKPA

Nina Terentiew ze wzruszeniem wspomina Krzysztofa Respondka. „Jego skromność była czymś TAK RZADKIM w show-biznesie”