w

DramatDramat

Zostawiła 16-miesięczną córeczkę SAMĄ na 10 dni i wyjechała na wakacje. Dziecko konało w męczarniach, wołając mamę (WIDEO)

Kristel Candelario - fot. Facebook
Kristel Candelario - fot. Facebook

W Ohio rozegrała się prawdziwa tragedia. Matka, zostawiła swoją 16-miesięczną córeczkę samą na 10 dni i wybrała się na wakacje. Gdy relacjonowała w mediach społecznościowych przebieg urlopu, jej dziecko konało w męczarniach. W głośnej sprawie właśnie zapadł wyrok. Jaką karę wymierzono nieodpowiedzialnej kobiecie?

16 czerwca 2023 roku policjanci z Cleveland w stanie Ohio otrzymali niepokojące zgłoszenie. Niezwłocznie udali się do domu przy West 97th Street, w którym znajdowała się 16-miesięczna dziewczynka, Jailyn Candelario. Obecni na miejscu ratownicy medyczni stwierdzili, że dziecko nie żyje. Władze poinformowały, że na jej ciele nie znaleziono śladów żadnych urazów. Niedługo po tym wyszło na jaw, że dziewczynka przeżyła prawdziwe piekło, które zgotowała jej matka.

Matka wyjechała na wakacje zostawiając 16-miesięczną córeczkę bez opieki

Niedługo po tym, jak sprawą zainteresowała się policja, koroner hrabstwa Cuyahoga ustalił, że Jaylin przez 10 dni przebywała w domu bez opieki. Dzień po tym, jak odnaleziono jej zwłoki, policja zatrzymała 31-letnią Kristel Candelario. Kobieta została oskarżona o morderstwo.

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta spędzała wakacje w Portoryko i Detroit, zostawiając 16-miesięczną córkę samą w domu. Kristel, podczas urlopu, regularnie publikowała w sieci zdjęcia, na których wyglądała na szczęśliwą. Po trzech dniach od opuszczenia domu, pochwaliła się kadrem z plaży, który podpisała:

Czas, którym się cieszymy, jest czasem prawdziwie przeżytym.

W czasie, gdy ona świetnie się bawiła, jej 16-miesięczne dziecko leżało martwe we własnych odchodach. Szykując się do wyjazdu, zostawiła je w przenośnym łóżeczku i wyszła, jak gdyby nigdy nic. Na wycieczkę zabrała ze sobą starszą córkę.

@show5436 #kristelcandelario #kristelcandelariopuertorico #jailyncandelario #justiceforjailyn #truecrimecommunity #foryourpage #court #audios #babyjalin #ringcamera #cries #truecrime #truestory ♬ Suspense, horror, piano and music box – takaya

Biuro koronera hrabstwa Cayuhoga przekazało, że przyczyną śmierci dziewczynki było wygłodzenie oraz ciężkie odwodnienie. Prokuratorzy przekazali, że Jaylin została odnaleziona na podkładce zabrudzonej moczem i kałem wraz z zabrudzonymi kocami. Oskarżona potwierdziła tę wersję wydarzeń. Po powrocie do domu znalazła nieprzytomną dziewczynkę. Na ratunek było już za późno.

Wyniki sekcji zwłok mroziły krew w żyłach. Nie było wątpliwości, kto ponosi winę za ten czyn. Candealrio postawiono zarzut ciężkiego morderstwa, napaści z użyciem siły i narażenie dzieci na niebezpieczeństwo. Finalnie zarzut napaści został wycofany, ponieważ przyznała się do zabicia córki i zawarła z sądem ugodę. Prokurator Michael O’Malley ogłaszając tę decyzję, powiedział:

Ta sprawa to jeden z tych naprawdę niewyobrażalnych przypadków, które pozostaną ze mną na wiele lat. Jako prokuratorzy, naszym zadaniem jest reprezentowanie ofiar, a dziś wypowiedzieliśmy się w imieniu 16-miesięcznej Jailyn – której już z nami nie ma – z powodu samolubnych decyzji podjętych przez jej matkę.

Candelario reprezentowana była przez dwóch adwokatów. Derek Smith i Patrick Milligan nie chcieli zdradzić szczegółów zawartego przez nią porozumienia z sądem. W rozmowie z Cleveland.com ten drugi powiedział tylko:

Dla naszej klientki był to bardzo emocjonalny dzień. Wzięła na siebie odpowiedzialność za to, co zrobiła i jest pełna skruchy. Na wyroku pojawią się kwestie łagodzące, które zostaną przez nas poruszone. Mamy nadzieję, że ludzie zrozumieją, że nie jest potworem, za jakiego niektórzy ją uważają.

Twierdzili również, że zmagała się ona z problemami psychicznymi, lecz nie chcieli zdradzić, co dokładnie mieli na myśli. Z kolei sąd dokonał kolejnego szokującego odkrycia — to nie był pierwszy raz, gdy Candelario zostawiła córkę bez opieki. Zdruzgotani sąsiedzi nie byli w stanie zrozumieć, dlaczego tak postąpiła.

Zawsze mówiliśmy jej, żeby nie zostawiała jej samej, nie tylko ja, ale też mój przyjaciel z naprzeciwka, a ona zawsze zostawiała ją samą.

Wielu z nich przekonywało, że z chęcią zaopiekowałoby się dzieckiem. Wystarczyło, by 31-latka zapukała do ich drzwi i nikt nie odmówiłby jej pomocy:

Mogła zapukać do naszych drzwi i poprosić nas o opiekę nad Jailyn, a my byśmy się nią zajęli. Kiedy powiedzieli nam, w jakim stanie ją znaleźli, po prostu mi serce pękło. Naprawdę nie zasłużyła na to, co ją spotkało. Była niesamowita, naprawdę urocza i bardzo za nią tęsknię

– mówiła nastolatka.

Kobieta została skazana na dożywocie. Podczas ogłaszania wyroku, sędzia powiedział:

Popełniłaś ostateczny akt zdrady, zostawiając swoje dziecko przerażone, samo, bez ochrony, aby cierpiało, jak usłyszałem, najbardziej makabryczną śmierć, jaką można sobie wyobrazić. Bez jedzenia, bez wody, bez ochrony, leżąc we własnych fekaliach. Zdecydowałaś, że potrzebujesz wakacji. Zostawiłaś swoje dziecko, Jailyn, uwięzione w łóżeczku turystycznym bez jedzenia i wody na dziesięć dni. Skazuję cię na dożywocie, bez możliwości zwolnienia bezwarunkowego.

Naprawdę ciężko zrozumieć, co popchnęło ją do tego, by zostawić 16-miesięczną córkę samą w domu. Miała doświadczenie w opiece nad dziećmi, ponieważ wcześniej pracowała jako zastępca nauczyciela w Citizen Academy Glenville, szkole podstawowej w Cleveland. Po tym, jak wyszło na jaw, co zrobiła córce, została niezwłocznie zwolniona.

@cnn A judge sentenced Kristel Candelario to life in prison after she pleaded guilty to aggravated murder. Prosecutors say Candelario left her 16-month-old baby, Jailyn, alone in a playpen while she went on a 10-day summer vacation. You can read more about this story at CNN.com. #cnn ♬ original sound – CNN

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Sylwester Wardęga - fot. YouTube @krulestwo

Sylwester Wardęga ogłasza KONIEC kariery w Internecie?! Przerwał milczenie i zaskoczył fanów. „Nadszedł czas, żeby odejść w cień” (WIDEO)

Roksana Węgiel, Kevin Mglej - fot. Kurnikowski/AKPA

Roksana Węgiel i Kevin Mglej WZIĘLI ŚLUB?! Pierwszy dowód znaleziono w sieci, potem wrzuciła TO zdjęcie, a na koniec odezwał się jej ojciec (FOTO)