w

Sinead O’connor nie żyje! To ona śpiewała „Nothing Compares 2 U”.Irlandzka artystka miła 56 lat

Sinead O'Connor - fot. screenshot Youtube @officialsinead
Sinead O'Connor - fot. screenshot Youtube @officialsinead

Zmarła gwiazda świata muzyki. Irlandzka wokalistka odeszła w wieku 56 lat. Była piosenkarką, autorką tekstów i kompozytorką. Na zawsze zapisała się na kartach historii.

Sinead O’Connor urodziła się w 1966 roku w Dublinie. Zadebiutowała w latach 80. jako wokalistka. Początkowo występowała wraz z zespołem In Tua Nua. W 1986 roku rozpoczęła swoją karierę solową. Łącznie wydała kilkanaście albumów studyjnych, ale jej największym hitem stał się cover piosenki napisanej przez Prince’a. To właśnie on zaaranżował utwór Nothing Compares 2 U specjalnie dla niej. Utwór zdobył tytuł światowego singla numer 1 Billboard Music Awards w 1990 roku.

Zmarła irlandzka piosenkarka Sinead O’Connor — podał Reuters, powołując się na The Irish Times.

Media poinformowały, że wokalistka zmarła. Miała 56 lat, gdy odeszła. Przez całe życie nie miała łatwej drogi.

Kim była Sinead O’Connor?

Wokalistka przyszła na świat jako jedno z piątki dzieci inżyniera budowlanego i adwokata Johna i Marie O’Connor. Jej rodzice rozstali się, gdy była małą dziewczynką. Wraz z dwójką rodzeństwa pozostała pod opieką matki. Jednak nie miała ciepłego i pełnego miłości domu. Jej matka miała się nad nią znęcać psychicznie. Dopiero w 1979 roku trafiła pod opiekę ojca, który przez wiele lat walczył o prawa do opieki nad dziećmi.

Nie miała także szczęścia w późniejszym dorosłym życiu. Artystka była czterokrotnie zamężna, chociaż niegdyś publicznie przyznała, że woli kobiety. Później wytłumaczyła, że jest biseksualna.

Jestem w trzech czwartych heteroseksualna, a w jednej czwartej homoseksualna – powiedziała dla Entertainment Weekly w 2005 roku.

Ze związków doczekała się czworga dzieci – trzech synów Shane’a, Bonadio, Jake’a i córki Roisin. Jej drugi syn Shane zmarł w 2022 roku. 17-latek popełnił samobójstwo. Sama wokalistka miała myśli samobójcze i chciała odebrać sobie życie w 1999 roku, o czym opowiedziała w wywiadzie dla Oprah Winfrey. Cierpiała bowiem na zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kinga

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Kevin Spacey - fot. Instagram @kevinspacey

Kevin Spacey walczy w sądzie. Usłyszał WYROK! Taki prezent dostał na urodziny!

Karolina Pisarek, Roger Salla- fot. Instagram @karolina_pisarek

Karolina Pisarek świętowała rocznicę ślubu. Para uczciła rok razem w nietypowy sposób. „Było fajnie, tak na luzie”