w

Ewa Gorzelak u szczytu kariery zrezygnowała z gry w „Na Wspólnej”, by ratować umierającego syna. Jak teraz wygląda i czym się zajmuje?

Ewa Gorzelak - fot. Gałązka/AKPA
Ewa Gorzelak - fot. Gałązka/AKPA

Ewa Gorzelak miała szansę zrobić wielką karierę, jednak gdy była u szczytu popularności, jej życiem prywatnym wstrząsnęła dramatyczna diagnoza. Bez zawahania zrezygnowała z kariery i skupiła się na walce o życie syna. Jak teraz wygląda i czym się zajmuje?

Ewa Gorzelak urodziła się 3 listopada 1974 roku w Łodzi. Uchodziła za jedną z najpiękniejszych i najbardziej obiecujących polskich aktorek filmowych i teatralnych. Zanim ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, debiutowała w serialu Dom, gdzie wcieliła się w studentkę. Rok później jej kariera ruszyła z kopyta i coraz częściej mogliśmy podziwiać ją w popularnych serialach. Ogromną rozpoznawalność przyniosły jej takie produkcje jak Złotopolscy, Czułość i kłamstwa, M jak miłość, Na dobre i na złe czy Na Wspólnej.

Prywatnie Gorzelak jest żoną aktora Zbigniewa Dziducha, z którym doczekała się trojga dzieci: 22-letniego Franciszka, 20-letniego Ryszarda i 10-letniej córki Zosi. Los wystawił rodzinę na ogromną próbę, przez którą porzuciła marzenia o dalszej karierze.

Dlaczego Ewa Gorzelak zrezygnowała z aktorstwa?

Każdy rodzic jest gotów zrobić wszystko, by jego dzieci były szczęśliwe i zdrowe. Tak też postąpiła Ewa, która przed laty musiała stawić czoła osobistej tragedii. Gdy jej młodszy syn, Ryszard, miał zaledwie półtora roku, lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór mózgu. Przerażająca diagnoza wstrząsnęła życiem aktorki, która porzuciła karierę, by czuwać przy chorym maluchu. Gdy ona spędzała kolejne noce w szpitalu, jej mąż zajmował się ich starszą pociechą.

Walka o życie chłopca trwała dwa lata. Każdą wolną chwilę spędzała przy Ryszardzie, którego stan był naprawdę poważny.

On mi umierał na rękach. W pewnym momencie nie miał siły płakać, tylko tak cichutko się skarżył. Prosiłam Boga, aby szybciej go zabrał i skrócił cierpienie. Myślałam, że mi serce pęknie — wspominała niegdyś w wywiadzie dla Na Żywo.

Chęć życia była o wiele silniejsza od choroby, którą udało im się wspólnie pokonać. Dzisiaj Ryszard ma 20 lat i jest silnym, zdrowym mężczyzną.

Czym obecnie zajmuje się Ewa Gorzelak?

To trudne doświadczenie zmotywowało aktorkę do założenia fundacji Nasze Dzieci, która wspiera rodziny walczące z tą podstępną chorobą.

Jestem szczęśliwa. W życiu nie ma się co napinać, bo i tak płynie ono swoim strumieniem. Nigdy nie sądziłam, że będę prowadziła fundację. Nie wiem, do czego mnie to doprowadzi, ale w tej chwili czuję, że jestem w tym miejscu, w którym być powinnam i czuję się spełniona — tłumaczyła w jednym z wywiadów.

Ewa ma dzisiaj 48 lat i od czasu do czasu gra epizodyczne role w popularnych serialach. Można spotkać ją także na deskach teatru. Rzadko pojawia się na imprezach branżowych, ale jest za to bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na swoich profilach promuje organizowane przez nią warsztaty samoświadomości dla dorosłych, których głównym założeniem jest poznanie własnej wartości oraz zagłębianie się w psychoedukację.

Dziękujemy, że poświęciłeś/aś swój czas na przeczytanie artykułu do końca. Zapraszamy również na nasze profile w mediach społecznościowych. Zaobserwuj Pantofelka na FacebookuTikTokuInstagramie i YouTubie. Bądź na bieżąco z najciekawszymi wydarzeniami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nas w Wiadomościach Google.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Amanda Bynes - screenshot z filmu Love Wrecked

Amanda Bynes była najpopularniejszą dziecięcą gwiazdą, ale sława zniszczyła jej życie. Jak obecnie wygląda?

Olbrzymia wpadka z PLAYBACKIEM na sylwestrze TVP. To nagranie jest hitem sieci [VIDEO]