w

SuperSuper

Elon Musk wysyła Starlink nad Ukrainę. Bardzo ważne działanie, które zapewni dostęp do internetu na terenie kraju

fot. YouTube

Wojna na Ukrainie rozpętała się na dobre, a Ukraińcy narażeni są na liczne ataki na sieć. Elon Musk, znany z Tesli i SpaceX, odpowiedział na prośbę wicepremiera Ukrainy.

W czwartek 24 lutego Władimir Putin zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Niestety, zachodni wywiad miał rację co do inwazji i doszło do wojny na pełną skalę.

Rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada, a inwazja poprzedzona była atakami bombowymi na strategiczne cele położone na terytorium całej Ukrainy. Rosjanie zbombardowali między innymi większość lotnisk, ale sądząc po informacji, że Rosja nie ma jeszcze całkowitej kontroli w powietrzu, możemy przypuszczać, że główny cel ataku, jakim było uziemienie Ukraińskich sił powietrznych, nie do końca się powiódł.

Niestety, rosyjskie bomby i rakiety stale spadają też na miasta i inne cele cywilne. Wśród pierwszych ofiar znalazła się 14-letnia dziewczynka, która jechała na rowerze, gdy nagle spadła na nią bomba. Według najnowszych doniesień, wojska rosyjskie ostrzelały w sobotę ambulans, który transportował rannych. Zginął kierowca i transportowany pacjent, a drugi ratownik jest ranny.

[VIDEO] Rosjanie ostrzelali ambulans przewożący rannych! Drastyczne nagranie, kierowca nie żyje

Starlink nad Ukrainą

Wicepremier i minister cyfryzacji Ukrainy. Mykhalio Fedorov, wystosował prośbę do miliardera Elona Muska. Musk jest dyrektorem generalnym Tesli i SpaceX, a najgłośniej jest ostatnio o jego projekcie Starlink. Starlink to mówiąc najprościej, internet przesyłany z satelity z kosmosu, co pozwala na dotarcie w odległe i odizolowane regiony.

Fedorov poprosił Elona Muska, aby ten, zamiast zajmować się kolonizacją Marsa, spróbował pomóc Ukrainie, udostępniając usługi Starlink. Musk zastosował się do wypowiedzi ukraińskiego polityka i zapewnił, że pomoże broniącej się Ukrainie.

Usługi Starlink już dostępne na Ukrainie, więcej terminali w drodze” – napisał.

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak wielkie znaczenie ma dostęp do internetu w odparciu rosyjskiej inwazji. Mieszkańcy mogą wysyłać informację o ruchach rosyjskich wojsk, a świat może dowiedzieć się o zbrodniach popełnianych przez Rosjan, takich jak sobotnie ostrzelanie ambulansu.

Starlink wysyłane na orbitę / YouTube

Źródło: Twitter – Elon Musk

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Śmieszna wpadka podczas wypowiedzi na żywo. Twarz zażenowanego żołnierza mówi wszystko

[VIDEO] Mieszkańcy i lokalna policja zatrzymują rosyjskie czołgi. Niezwykłe nagranie z Czernichowa