w

HahaHaha DramatDramat SuperSuper

Ramzan Kadyrow żąda wycofania sankcji do… 31 lutego. Dyktator Czeczenii grozi poważnym odwetem

fot. YouTube

Trwa Rosyjska inwazja Ukrainy, a czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow zadeklarował pomoc militarną i posłał swoich ludzi na Ukrainę. Teraz dyktator zapowiada sankcje na zachód, jeśli sankcje nałożone na Rosję nie zostaną zdjęte do… 31 lutego. Chyba przyjdzie nam trochę poczekać.

Władimir Putin w czwartek 24 lutego zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Niestety, wojna rozpętała się na dobre, a najbardziej cierpią mieszkańcy, którzy muszą uciekać, lub chronić się przed bombami i ostrzałami rakietowymi ukraińskich miast.

Czeczeńcy na Ukrainie

Putin otrzymał wsparcie z Czeczenii, która w ostatnich latach zdaje się zapomniała o krwawej wojnie i destrukcji stolicy przez Rosjan. Rząd Rosji wręczył czeczeńskim przywódcom wielkie pieniądze, co może wyjaśniać sprawę.

26 lutego świat obiegła wiadomość, że czeczeńskie wojska wkraczają do Ukrainy. Ramzan Kadyrow, przywódca Czeczeni, poinformował, że gotów jest posłać na Ukrainę nawet 70 tysięcy żołnierzy, a specjalne czeczeńskie jednostki dostaną się pod bezpośrednią władzę Putina.

Nie minął jednak nawet dzień, a duża część wysłanych na Ukrainę Czeczeńców została rozbita pod Kijowem, w okolicach lotniska Hostomel. Ukraińcy zdołali zabić czeczeńskiego generała, Magomeda Tuszajewa, który dowodził elitarną jednostką – 141. zmotoryzowanym pułkiem, tzw. Gwardią Kadyrowa.

[VIDEO] Czeczeński generał Magomed Tuszajew zabity pod Kijowem. Kadyrow nagrał wiadomość na Instagramie

Kadyrow grozi odwetem

Przywódca Czeczenii, wchodzącej w skład Rosji, utrzymuje, że nałożone sankcje są „absurdalne”, i można tylko się z nich śmiać.

„Pomimo tej komedii przyszedł czas, na ostrą zemstę i wprowadzenie środków odwetowych.” – napisał dyktator.

Ramzan zapowiedział zamknięcie czeczeńskiego nieba dla samolotów z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, zamrożeniem aktywów Borisa Johnsona, uznaniem, że nie ma czegoś takiego jak „angielska herbata” oraz planuje zmusić Brytyjczyków do przyznania, że ruch lewostronny to relikt średniowiecza.

Na sam koniec dyktator dodał, że państwa zachodu mają ostateczny termin zniesienia sankcji „do 31 lutego”. Przypominamy, że luty NIGDY nie ma 31 dni, a w latach przestępnych ma 29 dni. Czeczeński przywódca zapowiedział, że odwet będzie przykładem, aby inne państwa „myślały przed nakładaniem sankcji”.

fot. screenshot

Źródło: Telegram ; Facebook ; RIA Novosti

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Rosjanie strzelają do cywili jadących samochodem. Zabili ojca na oczach syna. Drastyczne nagranie

Charków: Putin przekroczył kolejną granicę bezwzględności. Bombarduje osiedla mieszkaniowe [WIDEO]