w

SuperSuper DramatDramat

Charków: Putin przekroczył kolejną granicę bezwzględności. Bombarduje osiedla mieszkaniowe [WIDEO]

Fot. Twitter / Screenshot

Władimir Putin posuwa się do coraz bardziej desperackich kroków. Wydał rozkaz bombardowania osiedli mieszkalnych w miejscowości Chraków. Wśród rannych jest dziecko.

Wojna na Ukrainie nabiera nowego jeszcze drastyczniejszego wymiaru. Cele wojskowe, które pierwotnie atakowali Rosjanie to już dla nich za mało. Zaciekle broniąca się Ukraina zaskoczyła Putina, więc ten zdecydował się na drastyczne kroki. Jego wojska atakują cele cywilne, w tym szpitale i przedszkola.

Obecnie najbardziej zacięte walki toczą się w Charkowie na wschodzie Ukrainy. Kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała moment, w którym na skrzyżowanie pełne pojazdów spada rakieta. Wybuch miał miejsce na centralnym Placu Swobody w pobliżu siedziby władz obwodu charkowskiego – poinformował portal Ukraińska Prawda.

Doradca w ukraińskim MSW Anton Heraszczenko napisał na Telegramie: „Na moim kochanym centralnym placu Swobody w Charkowie wybuchają rakiety! Serce pęka”.

Szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow przekazał dzisiaj rano, że Charków ostrzeliwany jest przez Rosjan rakietami Grad i pociskami manewrującymi.

Ołeh Syniehubow: Dziś nasz wróg podstępnie rozpoczął ostrzały centrum Charkowa i osiedli mieszkaniowych z systemów Grad i z pocisków manewrujących.

Z obecnych danych wynika, że wskutek dzisiejszych ataków na Charków rannych zostało sześć osób, w tym jedno dziecko. Niestety nie wiadomo nadal, ilu ludzi poniosło śmierć.

Źródło: Wirtualna Polska

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez szymon

Ramzan Kadyrow żąda wycofania sankcji do… 31 lutego. Dyktator Czeczenii grozi poważnym odwetem

Rosyjscy żołnierze odbierają telefony Ukraińcom. Odmowa karana śmiercią