w

SuperSuper HahaHaha DramatDramat

[VIDEO] Czeczeński generał Magomed Tuszajew zabity pod Kijowem. Kadyrow nagrał wiadomość na Instagramie

fot. Twitter / Instagram

Wojna na Ukrainie trwa, a Ukraińcy wykazują się niezwykłym bohaterstwem i odwagą. Zarówno zwykli mieszkańcy, jak i żołnierze, są pełni determinacji, aby powstrzymać Rosjan. Najnowsze doniesienia wskazują, że nie żyje czeczeński generał.

24 lutego w godzinach porannych Putin wypowiedział wojnę Ukrainie. Rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada, a inwazja rozpoczęła się od ataków bombowych na strategiczne cele położone na całym terytorium Ukrainy. Rosyjskie bomby uszkodziły większość ukraińskich lotnisk, a także spadły na ważne obiekty takie jak elektrownie czy centra dowodzenia.

Ukraińcy walecznie bronią swojego kraju mimo trudnej sytuacji i pilnują, aby Rosjanie musieli walczyć o każdy metr ziemi. Ukraina atakowana jest z wielu stron, ale Ukraińcy dzielnie stawiają czoła agresorowi. Mieszkańcy miast zgłaszają się po broń i uczą się tworzyć koktajle Mołotowa, a do walki stanął był prezydent Ukrainy czy mer Kijowa.

Czeczeńcy w Ukrainie

26 lutego świat obiegła wiadomość, że czeczeńskie wojska wkraczają do Ukrainy. Ramzan Kadyrow, przywódca Czeczeni poinformował, że gotów jest posłać na Ukrainę nawet 70 tysięcy żołnierze, a specjalne czeczeńskie jednostki byłyby pod bezpośrednią władzą Putina.

Wcześniej Kadyrow poinformował, że popiera Putina i wierzy w to, że rządzący Ukrainą to „neonaziści” i „banderowcy”. Czeczeńcy są znani z licznych zbrodni wojennych popełnianych podczas walk.

Wieczorem z Ukrainy wypłynęły szokujące doniesienia – czeczeński generał Magomed Tuszajew rzekomo nie żyje. Informację na Twitterze przekazał jako pierwszy ukraiński ambasador do Austrii Olexander Scherba.

Magomed Tuszajew był dowódcą 141. zmotoryzowanego pułku, tzw. Gwardii Kadyrowa, elitarnej czeczeńskiej jednostki. Tuszajew został zabity pod Kijowem, w rejonie lotniska Hostomel, o które od początku toczą się ciężkie walki.

Z informacji mediów wynika, że siły zbrojne Ukrainy poważnie uszkodziły kolumnę dowodzoną przez Tuszajewa. Aleksiej Gonczarenko, ukraiński przewodniczący Odeskiej Rady Obwodowej poinformował na Facebooku, że Czeczeńcy zostali „rzuceni na kolana”.

Zniszczono oddział sił Kadyrowa w pobliżu Hostomla. Wraz z grupą zginął dowódca 141. pułku czeczeńskiej jednostki Gwardii Rosyjskiej Magomed Tuszajew” – podała Rada Najwyższa Ukrainy.

Czeczeński przywódca Kadyrow nagrał się na Instagramie, gdzie powiedział, że „Nie mamy ochoty walczyć z Ukraińcami.” Dalej Kadyrow przekazał, że „Jest zszokowany, że Ukraińcy mają tyle uzbrojenia„. Wygląda na to, że Ukraina zadała Czeczeńcom naprawdę poważne straty. Kadyrow dodał jednak, że nadal popiera Putina i jest gotów wypełniać rozkazy.

Źródło: Twitter ;  dialog.ua ; Wprost

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

5 komentarze

    • Jak te ku*wy czeczeńskie i ruskie s*ki wjezdzaja i zabijają dzieci i zwykłych ludzi bo dostają w dziurę od chlopakow i dziewczyn z Ukrainy to trzeba pomóc pogonić te ku*ewskie nasienie , sankcje to pietdolenie dla polityków tam zostali ludzie dla których warto walczyć , tworza legie cudzoziemców wiec kto chętny i nieobojętny zapraszany jest do obrony ludzi na Ukrainę. Pozdro dla walczaków z sercami .

      • Jeszcze Putinowi Pokojowego Nobla dadzą – zobaczysz. Jak będzie to temu i owemu wygodnie, popracuja nad wami/ nami, pokrzyczą jaki to on jednak wspaniały, uzasadnią, wytłumaczą, w tV milion razy powtórzą i uwierzysz. W taki sam sposób jak uwierzyłeś w terroryzm, covida, CO2 i podwyżki cen energii niewiadomo dlaczego.

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Ukraiński kierowca zaczepia rosyjskie czołgi stojące bez paliwa na drodze: „Mogę was zawieźć do Rosji”

[VIDEO] Śmieszna wpadka podczas wypowiedzi na żywo. Twarz zażenowanego żołnierza mówi wszystko