w

DramatDramat SuperSuper

[VIDEO] Rosjanie ostrzelali ambulans przewożący rannych! Drastyczne nagranie, kierowca nie żyje

fot. YouTube / Twitter

Trwa rosyjska inwazja suwerennej Ukrainy. Putin twierdzi, że chce pozbyć się „reżimu z Kijowa” i zdemilitaryzować Ukrainę, ale rosyjskie wojska nie wahają się zaatakować celi cywilnych. Według najnowszych doniesień Rosjanie ostrzelali ambulans przewożący rannych.

 Władimir Putin w czwartek zadecydował o „specjalnej operacji” wojskowej i ataku na sąsiednią Ukrainę. Niestety, zachodni wywiad miał rację co do inwazji i wczesnym rankiem 24 lutego rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada

Inwazja rozpoczęła się od ataków bombowych na strategiczne cele położone na całym terytorium Ukrainy. Rosyjskie bomby spadły na większość ukraińskich lotnisk oraz na ważne obiekty takie jak elektrownie czy centra dowodzenia.

Obrona Ukrainy

Ukraińskie wojsko jest w niefortunnej pozycji, ale nie daje za wygraną i dzielnie broni swojego kraju. Sytuacja jest niezwykle trudna ze względy na militarną przewagę Rosji i walkę na wielu frontach. W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się, że Rosjanie mają problemy z liniami zaopatrzenia.

Ukraińcy muszą jednocześnie odpierać ataki z północy, wschodu i południa swojego kraju. Najgłośniej mówi się o walkach w okolicach Kijowa, Sumy czy Charkowa, a także Dniepru.

Ataki na cywilów

Rosjanie zdają się nie trzymać obietnic Putina i aktywnie ostrzeliwują zamieszkane miasta. Wśród ofiar wojny znajdują się między innymi 14-letnia dziewczynka, którą bomba zabiła podczas jazdy na rowerze oraz 17-latek.

25 lutego na cały świat dotarła wiadomość, że rosyjskie wojsko ostrzelało przedszkole, w którym schronili się cywile. Wśród ofiar ataku były dzieci.

Ostrzelanie ambulansu

W sobotę wieczorem do sieci wypłynęło nagranie, na którym uchwycono płonący ambulans, który miał przewozić rannych, gdy nagle ostrzelali go Rosjanie. Informację potwierdziła gazeta Kyiv Post.

Na drastycznym nagraniu nagranym przez jednego z medyków widzimy, jak kolejna grupa ratowników próbuje udzielać pomoc leżącemu na ziemi rannemu. Niestety, kierowca ambulansu zginął.

Aktualizacja: Najnowsze doniesienia sugerują, że kierowca wraz z przewożonym pacjentem spalili się żywcem w pojeździe, a na nagraniu widzimy drugiego ratownika, który został ranny.

Ostrzelanie karetki jest oczywiście zbrodnią wojenną.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Ukraiński kierowca znalazł się w samym środku ostrzału rakietowego. Cudem przeżył

[VIDEO] Ukraiński kierowca zaczepia rosyjskie czołgi stojące bez paliwa na drodze: „Mogę was zawieźć do Rosji”