w

SuperSuper HahaHaha

[VIDEO] Mieszkańcy i lokalna policja zatrzymują rosyjskie czołgi. Niezwykłe nagranie z Czernichowa

fot. Twitter / YouTube

Wojna na Ukrainie trwa, a Ukraińcy dzielnie bronią się przed okupantem. Pełni determinacji, aby powstrzymać Rosjan, są zarówno zwykli mieszkańcy, jak i żołnierze W sieci pojawiło się nagranie rosyjskich czołgów zatrzymanych przez zwykłych mieszkańców Czernichowa.

Władimir Putin w czwartek zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Niestety, zachodni wywiad miał rację co do inwazji, a rosyjskie wojska ruszyły do ataku na pełną skalę.

Ukraińcy wykazują się niezwykłą odwagą i są zdeterminowani, aby bronić swój kraj i przyszłość. W miastach kobiety tworzą koktajle Mołotowa z dodatkiem styropianu, który pomaga przylepić się do pojazdów, a ukraińscy liderzy chwytają za broń. Do walki stanął między innymi mer Kijowa czy były prezydent Poroszenko.

Kolumna czołgów zatrzymana przez mieszkańców

Nagranie udostępnił w niedzielę rano białoruski niezależny portal informacyjny NEXTA. Na filmie widzimy sytuację, która miała miejsce w Czernihowie, mieście zamieszkanym przez około 250 tysięcy mieszkańców, położonym na północny wschód od Kijowa.

NEXTA podaje, że kolumna rosyjskich czołgów została zatrzymana przez lokalnych mieszkańców i policję. Nagranie możecie oglądnąć poniżej. Wygląda na to, że przedstawione na filmie rosyjskie siły nie chcą atakować Ukraińców.

Źródło: Twitter – NEXTA

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Elon Musk wysyła Starlink nad Ukrainę. Bardzo ważne działanie, które zapewni dostęp do internetu na terenie kraju

[VIDEO] Wołodymyr Zełenski zwraca się do Białorusinów w nowym przemówieniu: “Bądźcie Białorusią, nie Rosją”