w

SuperSuper HahaHaha

[VIDEO] Mieszkańcy i lokalna policja zatrzymują rosyjskie czołgi. Niezwykłe nagranie z Czernichowa

fot. Twitter / YouTube

Wojna na Ukrainie trwa, a Ukraińcy dzielnie bronią się przed okupantem. Pełni determinacji, aby powstrzymać Rosjan, są zarówno zwykli mieszkańcy, jak i żołnierze W sieci pojawiło się nagranie rosyjskich czołgów zatrzymanych przez zwykłych mieszkańców Czernichowa.

Władimir Putin w czwartek zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Niestety, zachodni wywiad miał rację co do inwazji, a rosyjskie wojska ruszyły do ataku na pełną skalę.

Ukraińcy wykazują się niezwykłą odwagą i są zdeterminowani, aby bronić swój kraj i przyszłość. W miastach kobiety tworzą koktajle Mołotowa z dodatkiem styropianu, który pomaga przylepić się do pojazdów, a ukraińscy liderzy chwytają za broń. Do walki stanął między innymi mer Kijowa czy były prezydent Poroszenko.

Kolumna czołgów zatrzymana przez mieszkańców

Nagranie udostępnił w niedzielę rano białoruski niezależny portal informacyjny NEXTA. Na filmie widzimy sytuację, która miała miejsce w Czernihowie, mieście zamieszkanym przez około 250 tysięcy mieszkańców, położonym na północny wschód od Kijowa.

NEXTA podaje, że kolumna rosyjskich czołgów została zatrzymana przez lokalnych mieszkańców i policję. Nagranie możecie oglądnąć poniżej. Wygląda na to, że przedstawione na filmie rosyjskie siły nie chcą atakować Ukraińców.

Źródło: Twitter – NEXTA

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Elon Musk wysyła Starlink nad Ukrainę. Bardzo ważne działanie, które zapewni dostęp do internetu na terenie kraju

[VIDEO] Wołodymyr Zełenski zwraca się do Białorusinów w nowym przemówieniu: „Bądźcie Białorusią, nie Rosją”