w

SuperSuper

[VIDEO] Wołodymyr Zełenski zwraca się do Białorusinów w nowym przemówieniu: „Bądźcie Białorusią, nie Rosją”

fot. Facebook

Wojna na Ukrainie trwa, a Ukraińcy dzielnie bronią się przed okupantem. Pełni determinacji, aby powstrzymać Rosjan, są zarówno zwykli mieszkańcy, jak i żołnierze oraz politycy. W sieci pojawiło się nowe nagranie pochodzące od prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego.

Władimir Putin w czwartek zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Niestety, zachodni wywiad miał rację co do inwazji. Rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada, a atak rozpoczął się od bombardowań na całym terytorium Ukrainy.

Niestety, rosyjskie bomby i rakiety stale spadają też na miasta i inne cele cywilne. Wśród pierwszych ofiar wojny znalazła się 14-letnia dziewczynka, która jechała na rowerze, gdy nagle spadła na nią bomba. Według doniesień, wojska rosyjskie ostrzelały w sobotę ambulans, który transportował rannych. Zginął kierowca i transportowany pacjent, a drugi ratownik jest ranny.

[VIDEO] Rosjanie ostrzelali ambulans przewożący rannych! Drastyczne nagranie, kierowca nie żyje

Nowa wiadomość od Zełenskiego

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, wykazuje się w ostatnich dniach niezwykle bohaterską postawą. Zełenski pokazuje Putinowi, co naprawdę znaczy „być liderem”. Prezydent pozostał w Kijowie i zaznaczył, że jeśli zginie, to „ze swoimi żołnierzami”.

W najnowszym przemówieniu Zełenski odrzucił propozycję Rosji, aby przeprowadzić rozmowy pokojowe w Mińsku, a następnie zwrócił się bezpośrednio do żyjących pod reżimem Łukaszenki Białorusinów. Ukraina chce przeprowadzić rozmowy na terenie neutralnym, w Warszawie.

Wołodymyr Zełenski przekazał, że Ukraina jest sąsiadem Białorusi, i Białoruś powinna być swoim własnym podmiotem, a nie Rosyjską marionetką, którą Putin posługuje się podczas wojny. Nagranie jest w całości po rosyjsku, aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.

Prezydent Ukrainy poinformował też, że wszyscy, którzy chcą walczyć za Ukrainę i zapobiegać rosyjskim zbrodniom wojenny, takim jak ostrzelanie przedszkola czy ambulansu, będą mogli dołączyć do specjalnego legionu cudzoziemców. Chętni mogą zgłaszać się do attaché ds. wojskowych ambasad Ukrainy w swoich krajach.

Źródło: Facebook – Wołodymyr Zełenski; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Mieszkańcy i lokalna policja zatrzymują rosyjskie czołgi. Niezwykłe nagranie z Czernichowa

Tłumy Ukraińców na stacjach kolejowych. Chcą uciekać do Polski [WIDEO]