w

Tłumy Ukraińców na stacjach kolejowych. Chcą uciekać do Polski [WIDEO]

Fot. Twitter / Screenshot

W sieci pojawiają się zdjęcia oraz filmy ukazujące tłumy obywateli Ukrainy, czekających na pociąg do Polski. Ze Lwowa nie było już wolnych miejsc.

Po tym, jak wojsko Rosji zaatakowało niepodległą Ukrainę, obywatele masowo zaczęli opuszczać swoje miejsca zamieszkania w obawie o życie. W pierwszej kolejności pojawiły się ogromne korki na wyjeździe z Kijowa, ale nie tylko. Informowano o kolejkach na stacjach benzynowych, pod bankami. W sklepach zabrakło podstawowych produktów, takich jak chleb.

Jednak nie wszyscy zdecydowali się na opuszczenie Ukrainy w pierwszych dniach. Media informują o ogromnej liczbie pasażerów we Lwowie, która czeka na pociąg do Polski. Jak wynika z informacji, chętnych jest tak dużo, że nie mieszczą się do wagonów.

Niestety do pociągów wpuszczane są jedynie kobiety i dzieci. Również tylko oni mogą przekraczać granicę pieszą, czy samochodową z Polską. Po tym, jak na Ukrainie wprowadzono stan wojenny, mężczyźni w wieku od 18 do 60 roku życia mają zakaz opuszczania państwa. Mają walczyć w obronie narodu.

Wielu mężczyzn z Ukrainy, którzy do tej pory mieszkali w Polsce, wraca w swoje rodzinne strony, aby walczyć z Rosją. Jest to niesamowity obrazek, ukazujący jednocześnie odwagę, ale też wściekłość i miłość do swojej ojczyzny.

Polska pomaga, jak tylko może. Organizowane są darmowe transporty z granicy. PKP zapowiedziało, że osoby przyjeżdżające z Ukrainy, zwolnione są z wszelkich opłat za przejazd. Co ważne, nie obowiązują ich także negatywne testy na COVID-19, czy obowiązkowa kwarantanna po przyjeździe do Polski.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

[VIDEO] Wołodymyr Zełenski zwraca się do Białorusinów w nowym przemówieniu: „Bądźcie Białorusią, nie Rosją”

Mia przyszła na świat w kijowskim bunkrze! Poruszająca historia