w

10-letnia Ukrainka zebrała pieniądze dla armii… ogrywając ludzi w warcaby [VIDEO]

fot. Twitter screenshot

Waleria Jeżowa wpadła na wyjątkowy sposób na zebranie pieniędzy dla ukraińskiej armii. Dziesięcioletnia mistrzyni gry w warcaby zgromadziła około 700 euro pojedynkując się z ludźmi na ulicy.

10-letnia Waleria, mistrzyni świata w warcabach w swojej kategorii wiekowej, proponowała rozgrywkę przechodniom na ulicy w Kijowie, wcześniej ustalając, że każdy kto przegra, musi wpłacić drobny datek.

O niezwykłym sposobie wsparcia ukraińskich obrońców poinformował doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko. Okazało się, że nikomu nie udało się wygrać z dziewczynką.

Dziesięcioletnia Waleria, mistrzyni świata w warcabach. Zbierała pieniądze dla armii na ulicy, grając w warcaby. Ci co przegrali (czyli wszyscy) musieli zapłacić za grę. Zebrała około 700 euro i przekazała je fundacji Serhija Prytuły. Nasza przyszłość jest bezpieczna z takimi dziećmi” – napisał Heraszczenko na Twitterze.

Pieniądze zebrane przez 10-letnią mistrzynię gry w warcaby zostały przekazane fundacji Serhija Prytuły. Czyn dziewczynki nie przeszedł bez odzewu ze strony organizacji.

Nasze dzieci już dorosły. Nie muszą czytać bajek o złych wiedźmach, by wiedzieć, czym jest zło. Niestety, widzą je na własne oczy i sami zostają bohaterami” – skomentowała wyczyn dziewczynki fundacja.

Fundacją Prytuły

Fundacja założona przez Serhija Prytułę, ukraińskiego polityka i byłego prezentera telewizyjnego, organizuje pomoc dla ukraińskich sił zbrojnych.

Pomagamy jednostkom bojowym zgodnie z naszymi możliwościami i priorytetami. Dajemy pierwszeństwo tym formacjom, które uczestniczą w misjach bojowych w punktach zapalnych” – informuje fundacja na swojej stronie.

Wsparcie żołnierzy przez fundację polega na dostarczaniu wojskowym potrzebnego sprzętu, takiego jak środki pierwszej pomocy, kamizelki kuloodporne, czy urządzenia rozpoznawcze. Choć fundacja nie organizuje zakupów broni, jeśli ktoś sam dostarczy uzbrojenie, to fundacja zajmie się tym, aby dotarło ono do żołnierzy.

Źródło: Twitter – Gerashchenko

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Nie udało się uratować 9-latki z Osińca. Dziewczynka, która topiła się w basenie, zmarła po tygodniu walki w szpitalu

36-latek nagle osunął się na ziemię. Policjanci walczyli o życie mężczyzny na Krupówkach [ZDJĘCIA]