w

36-latek nagle osunął się na ziemię. Policjanci walczyli o życie mężczyzny na Krupówkach [ZDJĘCIA]

fot. Policja Zakopane

W miniony weekend na Krupówkach w Zakopanem doszło do przerażającej sytuacji. 36-letni mężczyzna osunął się na ziemię bez czynności życiowych. Resuscytacji krążeniowo-oddechowej podjęli się policjanci.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 10 lipca, w nocy. Kilka minut po północy policjanci zostali powiadomieni o mężczyźnie, który stracił przytomność na Krupówkach.

Z przekazanej mundurowym relacji wynikało, że mężczyzna siedział z opuszczoną głową, a następnie nagle osunął się na ziemię bez oznak życia.

Ustały funkcje życiowe mężczyzny

Gdy policjanci przybyli na miejsce i sprawdzili stan poszkodowanego, okazało się, że ustały funkcje życiowe 36-letniego mężczyzny.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce okazało się, że trzeba jak najszybciej udzielić pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, gdyż jego funkcje życiowe ustały. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, na bieżąco przekazując dyżurnemu informacje o stanie 36-latka. Do akcji przyłączały się kolejne załogi policyjne, naprzemiennie prowadząc resuscytację” – relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.

Po pojawieniu się karetki pogotowia ratownicy przejęli kontrolę nad akcja ratowniczą i zajęli się 36-latkiem. Ostatecznie resuscytacja zakończyła się sukcesem.

Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu w Zakopanem i znajduje się pod intensywną opieką medyczną.

Nikt nie zainteresował się mężczyzną

Policjanci podkreślają, jak wielkie znaczenie ma natychmiastowa pomoc w przypadku zatrzymania funkcji życiowych.

To kolejna skuteczna reanimacja prowadzona przez tatrzańskich policjantów. Ta sytuacja pokazuje, jak niezwykle ważne są pierwsze minuty na podjęcie działań. Pierwsze 4 minuty są bezcenne. Kiedy ustaje praca serca, w czasie około 4-5 minut dochodzi do poważnego uszkodzenia mózgu.

Okazuje się, że w tym przypadku, pomimo dużego ruchu na ulicy, nikt nie sprawdził, w jakim stanie jest 36-latek.

W tym przypadku, pomimo wielu przechodzących obok osób niestety nikt się nie zainteresował tym, aby sprawdzić funkcje życiowe mężczyzny i rozpocząć działania ratujące życie” – przekazali policjanci.

fot. Policja Zakopane
fot. Policja Zakopane
fot. Policja Zakopane

Źródło: KPP w Zakopanem ; Urząd Miasta Zakopane

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

10-letnia Ukrainka zebrała pieniądze dla armii… ogrywając ludzi w warcaby [VIDEO]

Rosyjski skład broni padł ofiarą HIMARS-ów. Do sieci trafiły zdjęcia przed i po [ZDJĘCIA]