w

SuperSuper

Rosyjski skład broni padł ofiarą HIMARS-ów. Do sieci trafiły zdjęcia przed i po [ZDJĘCIA]

fot. Twitter / mil.gov.ua

W ostatnim czasie ukraińcy przeprowadzili serię ataków na rosyjskie składy broni. Część z nich przeprowadzono z użyciem HIMARS-ów, które od niedawna sieją postrach na froncie. W sieci pojawiło się zdjęcie, które porównuję stan składu amunicji przed i po ataku amerykańskim sprzętem.

Niedawno Ukraińcy przeprowadzili serię ataków na wysunięte rosyjskie składy wojskowe położone na okupowanych terenach wschodniej Ukrainy.

Siły Zbrojne Ukrainy uderzyły m.in. w składy umiejscowione na terenie Doniecka, Izjum, Melitopola, Nowej Kachowka, czy też obwodu ługańskiego.

Do ostatnich ataków, których cele położone są kilkadziesiąt kilometrów od linii frontu, ukraińcy wykorzystują amerykańskie systemy mobilnej artylerii kołowej HIMARS.

HIMARS-y okazały się być nadzwyczaj celne i skuteczne, a wedle najnowszych doniesień, Rosjanie mają problem z obroną przed rakietami wystrzeliwanymi przez ten system.

Do sieci trafiły liczne zdjęcia i filmiki z eksplozji rosyjskich magazynów. Jedno z krążących w internecie zdjęć pokazuje skutki ukraińskiego uderzenia na magazyn amunicji w rejonie Szachtarska.

Na pierwszym zdjęciu widać magazyn amunicji przed atakiem HIMARS-ów, a na drugim już po ukraińskim uderzeniu.

fot. zdjęcie po ataku (Twitter)

HIMARS-y w Ukrainie

Wedle dostępnych informacji, Ukraina obsługuje obecnie osiem systemów HIMARS, a kolejne cztery systemy mają zostać zawarte w następnym pakiecie dostaw uzbrojenia ze Stanów Zjednoczonych.

Nowy pakiet, oprócz czterech HIMARS-ów wraz z rakietami, będzie zawierał m.in. 1 tys. sztuk precyzyjnej amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm, części zamienne, pojazdy taktyczne oraz systemy przeciwartyleryjskie.

W obsłudze HIMARS-ów przeszkolono już ponad 100 ukraińskich żołnierzy. Amerykańskie źródła informują, że ukraińskie siły zbrojne robią dobry użytek z dotychczas przekazanych wyrzutni.

Źródło: Twitter ; Telegram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

36-latek nagle osunął się na ziemię. Policjanci walczyli o życie mężczyzny na Krupówkach [ZDJĘCIA]

Makabryczny wypadek na Podlasiu. Zginęła cała rodzina. „Kacperek był takim cudownym dzieckiem”