w ,

Sylwester TVP w Zakopanem stanął pod znakiem zapytania? Władze miasta zabierają głos: „Rozmowy trwają”

Sylwester Marzeń z Dwójką - fot. Piętka Mieszko, Baranowski/AKPA
Sylwester Marzeń z Dwójką - fot. Piętka Mieszko, Baranowski/AKPA

Od pewnego czasu pojawiają się pogłoski, że być może tegoroczny Sylwester Marzeń z Dwójką nie odbędzie się w Zakopanem. Wszystkiemu winne mają być wybory parlamentarne, przez które dojdzie do sporych zmian nie tylko w polityce, ale i u publicznego nadawcy. Władze miasta zabrały głos.

Wszyscy przyzwyczaili się już do tego, że od 2016 roku Sylwester Marzeń z Dwójką organizowany jest w Zakopanem. Wyjątkiem był 2020 rok, w którym szalała pandemia koronawirusa. Wtedy władze stacji przeniosły wydarzenie do Ostródy, ale gdy rok po tym sytuacja nieco się uspokoiła, impreza wróciła do małopolski.

Co roku, ostatniego dnia grudnia, do Zakopanego ściągają tłumy gwiazd. Na scenie można było zobaczyć m.in. Edytę Górniak, Justynę Steczkowską, Pięknych i młodych, Black Eyed Peas czy stałego bywalca, Zenka Martyniuka. O występie króla disco polo podczas ubiegłorocznego sylwestra zrobiło się bardzo głośno, ponieważ zaliczył wpadkę z playbackiem. Mimo potknięć Jacek Kurski, ówczesny prezes TVP, zapewniał, że impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a w szczytowym momencie zgromadziła przed telewizorami aż 8,14 mln widzów.

Sylwester Marzeń z Dwójką w Zakopanem 2023 stanął pod znakiem zapytania

Z racji ostatnich wyborów parlamentarnych, których wynik dla wielu osób, w tym dla dotychczas rządzącej partii, był sporym zaskoczeniem, pojawiły się głosy, że w tym roku Sylwester Marzeń może nie odbyć się w Zakopanem. Portal press.pl zwrócił się z prośbą o komentarz do Agaty Pacelt-Mikler z Urzędu Miasta Zakopanego, która zdradziła, że faktycznie jak dotąd nikt z TVP nie podjął próby kontaktu z władzami. Rzekomo zalecono, by poczekały one na wyniki wyborów.

W TVP mamy teraz ważniejsze sprawy niż organizacja sylwestra — mówił Gazecie Wyborczej przedstawiciel krakowskiego oddziału TVP.

W końcu Plejada skontaktowała się z zastępcą burmistrza Zakopanego, Agnieszką Nowak-Gąsienicą, która wyjaśniła, że rozpoczęły się rozmowy, lecz jak dotąd nie zapadła żadna wiążąca decyzja.

Rozmowy trwają. Jeżeli tylko będą jakieś konkretne informacje, to na pewno udostępnimy je mediom. Natomiast na dzisiaj żadne dokumenty nie są podpisane, więc dopóki one nie będą sformalizowane, to niestety nie mam nic do przekazania — tłumaczyła.

Dodała, że wszyscy są zadowoleni z tego, jak wyglądały poprzednie edycje, dlatego też można odnieść wrażenie, że drzwi dla TVP pozostają otwarte.

Wszystko zależy od warunków. Na razie nie mogę powiedzieć nic więcej, ale jesteśmy zadowoleni z poprzednich edycji — kontynuowała.

Telewizja Polska jak na razie nie odniosła się do tego. Jesteście ciekawi, czy tegoroczna impreza wypali? W końcu do Sylwestra zostało naprawdę mało czasu…

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Magda Femme - fot. AKPA

Magda Femme po 11 latach związku planuje ŚLUB! Wylicza, co się może nie udać. „Mój wymarzony ślub nie odbędzie się tak, jakbym chciała”

Cher - fot. screenshot YouTube @kellyclarksonshow

Cher ma partnera młodszego o 40 LAT! Bez ogródek opowiedziała o dzielących ich różnicach. „Patrzy na mnie i mówi: jeszcze się wtedy nie urodziłem”