w

SuperSuper

Reprezentantka Izraela na Eurowizji wywołała oburzenie w sieci. To powiedziała o Polsce i Holokauście!

Noa Kirel
Noa Kirel fot. YouTube screenshot @EurovisionSongContest / Instagram @noakirel

Noa Kirel, która w ubiegłym tygodniu reprezentowała Izrael na Eurowizji, w jednym z wywiadów zabrała głos w sprawie przebiegu konkursu i skomentowała fakt, że otrzymała najwyższą możliwą liczbę punktów od polskiego jury. Wypowiedź 22-latki wywołała oburzenie w sieci.

13 maja w Liverpoolu odbył się finał 67. konkursu piosenki Eurowizji, w którym Polskę reprezentowała Blanka z piosenką „Solo”. Zwycięzcą okazała się być Loreen, która utworem „Tattoo” wywalczyła dla Szwecji aż 583 punkty. Drugie miejsce zajęła natomiast Finlandia, a dokładniej Käärijä z piosenką „Cha cha cha”.

Świetnym wynikiem mógł pochwalić się także Izrael, który reprezentowała Noa Kirel z utworem „Unicorn”. Artystka, która ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu, po swoim sukcesie postanowiła udzieliła wywiadu portalowi ynetnews.com.

Noa Kirel o Holocauście w Polsce

Jedno z pytań dotyczyło punktów otrzymanych od polskich jurorów. Noa od Polski otrzymała bowiem aż 12 punktów, czyli najwyższą możliwą ocenę w konkursie Eurowizji. Reprezentantka Izraela najwyraźniej nie była odpowiednio przygotowana do wywiadu, ponieważ sformułowała swoją wypowiedź w bardzo niefortunny sposób.

Czuję się jak zwycięzca. Dla mnie to, że otrzymałam najwięcej punktów od Polski, po tym, co przeszła tam moja rodzina podczas Holocaustu, to był prawdziwy moment triumfu – stwierdziła 22-latka.

Moim prawdziwym zwycięstwem było umieszczenie Izraela na mapie, pozostawienie swojego śladu i uczynienie mojego kraju dumnym. To moje największe osiągnięcia – dodała wokalistka.

Przytoczona powyżej część wywiadu wywołała oburzenie wśród internautów, którzy uważają, że swoimi słowami Noa Kirel obciąża Polskę odpowiedzialnością za Holokaust. Pod postami reprezentantki Izraela w mediach społecznościowych pojawiły się setki komentarzy w tej sprawie.

Przestań rozprowadzać kłamstwa ; Członkowie twojej rodziny zginęli w Polsce, ale zostali zabici przez nazistów ; To były niemieckie obozy zagłady. Były jedynie zlokalizowane w Polsce ; Pora wrócić do szkoły – czytamy.

Do wypowiedzi Kirel odniosła się między innymi posłanka Lewicy Anna-Maria Żukowska:

Czy ta wypowiedź odzwierciedla poziom edukacji na temat Holokaustu w Izraelu? Czy młodym ludziom w Izraelu wydaje się, że Holokaust spowodowała Polska, nad którą młoda obywatelka Izraela może odnieść po latach moralne zwycięstwo, czy co? – napisała na Twitterze.

Noa Kirel w przeszłości odwiedziła Polskę

Przodkowie reprezentantki Izraela pochodzili z Austrii i w czasie II wojny światowej zostali zabici w niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Kilka lat temu Noa odwiedziła Polskę i obóz w Auschwitz, a podczas wizyty wokalistce towarzyszyła ekipa filmowa.

Jak mogliśmy dowiedzieć się w wyemitowanym później materiale, w Holokauście zginęło około 200 członków jej rodziny. Do tej pory Kirel nie odniosła się do swojej kontrowersyjnej wypowiedzi z ostatniego wywiadu.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Wydała fortunę na operacje plastyczne. Zabiegi sprawiły, że ma wielki problem. Skarży się, że jest tak piękna, że mężczyźni się jej boją

Małgorzata Rozenek nie wytrzymała komentarzy fanów o „za chudych nogach” i „anoreksji”. Mocna odpowiedź!