w ,

SuperSuper

Eurowizja 2023. Dziennikarze ocenili Blankę po finałowej próbie. „Bejba” raczej nie przypadła im do gustu… A co sądzą bukmacherzy?

Blanka - fot. screenshot YouTube @EurovisionSongContest
Blanka - fot. screenshot YouTube @EurovisionSongContest

Już dzisiaj, w sobotę 13 maja, odbędzie się finał Eurowizji 2023. W Liverpoolu obejrzymy występu 26 artystów, którzy zawalczą o główną wygraną. Wśród nich jest reprezentantka Polski, Blanka. Dziennikarze ocenili jej szanse na wygraną. Nie wygląda to najlepiej… A co na ten temat sądzą bukmacherzy?

Eurowizja 2023 to jedno z największych wydarzeń muzycznych w Europie, choć w tym roku podbija też resztę świata. W ramach wyjątku lub próby w tym roku także obywatele państw nienależących do EBU mogą głosować na uczestników. To wprowadza małe zamieszanie, ponieważ tak naprawdę nie możemy być do końca pewni, kto w tym roku stanie na najwyższym podium.

Wydarzenie to jest szeroko komentowane w Polsce już od momentu wyboru reprezentanta. Do Liverpoolu w tym roku pojechała Blanka, która promuje utwór Solo. Mimo że większość rodaków wątpiła w jej talent, udowodniła, że stać ją na wiele i bez większego trudu zakwalifikowała się do finału. Jak specjaliści oceniają jej szanse na wygraną?

Eurowizja 2023. Dziennikarze obejrzeli finałową próbę Blanki. Nie mają dla niej dobrych wieści

Portal ESCXTRA przed finałem Eurowizji 2023 postanowił przeprowadzić badanie opinii publiczności. Pod uwagę wzięto zdanie 107 akredytowanych dziennikarzy, którym umożliwiono obejrzenie finałowych prób wszystkich finalistów. Każdy mógł oddać trzy głosy na występy, które zrobiły na nich największe wrażenie. Wyniki wprowadziły niemałe zamieszanie.

Po zliczeniu wszystkich głosów, na pierwszym miejscu znalazła się Szwecja (19% głosów). Zaraz za nią uplasowała się Finlandia (12%). Stopień niżej jest Izrael (9%). Na samym końcu wylądowała… Blanka. Reprezentantka Polski zajęła 26., czyli ostatnie, miejsce. Co gorsza — nikt na nią nie zagłosował.

Eurowizja 2023. Notowania bukmacherów przed finałem

Na szczęście nieco bardziej przychylnie jej szanse oceniają bukmacherzy. W obecnym notowaniu zajmuje 16. miejsce. To spora zmiana, bowiem jeszcze wczoraj była na 19. pozycji. Kto wie, czy finałowy występ Polki nie wywróci tabeli do góry nogami.

Eurowizja 2023 - notowania bukmacherów - fot. screenshot eurovisionworld.com/odds/eurovision
Eurowizja 2023 – notowania bukmacherów – fot. screenshot eurovisionworld.com/odds/eurovision

Myślicie, że widzowie poznają się na jej talencie i wynagrodzą jej starania dużą liczbą punktów?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Edyta Górniak - fot. Piętka Mieszko/AKPA

Edyta Górniak przegrała proces o odszkodowanie za koncert, na który nie przybyła. Teraz się tłumaczy: „Mój syn był w STANIE KRYTYCZNYM”

Monika Richardson - fot. Instagram @monikarichardson

Monika Richardson publicznie rozlicza się z błędów przeszłości. Nękają ją wyrzuty sumienia. „Nie jest mi wesoło”