w

Nie udało się uratować 9-latki z Osińca. Dziewczynka, która topiła się w basenie, zmarła po tygodniu walki w szpitalu

fot. Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka (TKT Engineering)

Niestety, najgorsze obawy się potwierdziły. Nie żyje dziewięciolatka, która tydzień temu topiłą się w przydomowym basenie. Dziewczynka zmarła po kilku dniach pobytu w szpitalu. Lekarze do samego końca walczyli o jej życie.

Informacje o śmierci dziecka przekazała w poniedziałek Urszula Łaszyńska, rzeczniczka Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Do tragicznego wypadku doszło w zeszły poniedziałek w Osińcu (woj. wielkopolskie), kiedy to po południu w przydomowym basenie zaczęła topić się 9-latka. Wszystko wydarzyło się, kiedy opiekę nad dziewczynką spraawowała osoba dorosła.

Dziewięciolatka wykorzystała jej chwilową nieuwagę i weszła do zakrytego plandeką basenu. Kiedy opiekunka zauważyła, że dziewczynka jest pod wodą, wyjęła ją i wybiegła na drogę wzywać pomocy” – takie informacje podała przed tygodniem policja w Gnieźnie.

Wołanie kobiety o pomoc usłyszała przejeżdżająca w pobliżu policjantka po służbie, która natychmiast ruszyła na ratunek podtopionemu dziecku i wezwała zespół ratownictwa medycznego.

Dziewczynka zmarła po tygodniu w szpitalu

9-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitała w Gnieźnie, a następnie została przetransportowana do szpitala w Poznaniu. Niestety, po sześciu dniach podłączenia do respiratora, dziewczynka zmarła. Jak podaje „Głos Wielkopolski”, wedle nieoficjalnych informacji rodzice 9-latki zgodzili się na pobranie organów dziecka do przeszczepu.

Niebezpieczny wypoczynek nad wodą

Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 167 utonięć” – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, jednocześnie apelując o zachowanie szczególnej ostrożności wypoczywając nad wodą. – „Pamiętaj! Nigdy nie wchodź do wody po wypiciu alkoholu, pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, stosuj się do poleceń ratownika […] nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym” – przypomina RCB.

Źródło: Głos Wielkopolski ; Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Grupa nastolatków zatłukła starszego mężczyznę na ulicy. Dzieci użyły pachołka drogowego [VIDEO]

10-letnia Ukrainka zebrała pieniądze dla armii… ogrywając ludzi w warcaby [VIDEO]