w

Włosi przejęli Szeherezadę, najbardziej luksusowy jacht Putina! Na pokładzie lotnisko, baseny i ZŁOTE ubikacje

Szeherezada, fot. screenshot YouTube
Szeherezada, fot. screenshot YouTube

Władimir Putin traci coraz większą część majątku przez wojnę z Ukrainą. Włosi poinformowali o przejęciu jachtu Szeherezada. Wydał na nią fortunę.

Władimir Putin najwidoczniej nie przewidział tego, że po zaatakowaniu Ukrainy, poniesie za to wysoką cenę. Unia Europejska nałożyła na niego sankcje, które zostały wymierzone przede wszystkim w rosyjską gospodarkę, ale i boleśnie dotykają głowę państwa. Otrzymał on m.in. zakaz wjazdu na terytorium UE oraz zamrożono jego aktywa, co oznacza tyle, że wszystkie rachunki, jakie posiadał w unijnych bankach, są nie do ruszenia. Nie można też udostępniać mu środków finansowych ani aktywów.

Z pewnością po tej informacji krew w nim zawrzała, ponieważ stracił jedną z najdroższych inwestycji.

Włosi przejęli jacht Władimira Putina

Daniele Franco, włoski minister finansów, podpisał dekret o przejęciu luksusowego 140-metrowego jachtu Szeherezada, który rzekomo należy do Putina. Jego wartość określono na 700 milionów euro. Łódź od kilku miesięcy znajduje się w porcie w mieście Carrara w Toskanii, ponieważ przeprowadzano na niej prace konserwacyjne i modernizacyjne, które w połowie czerwca miały dobiec końca.

Dziennik Il Messaggero przekazał, że specjalna jednostka Gwardii Finansowej w toku przeprowadzonego dochodzenia ustaliła, że jacht najprawdopodobniej należy do Władimira Putina. Stwierdzono m.in. istotne powiązania finansowe właściciela jachtu z reprezentantami rosyjskiego rządu oraz osobami, które zostały objęte sankcjami nałożonymi przez UE. Na tę chwilę ministerstwo nie ujawniło danych właściciela, jednak śledczy mają istotne podejrzenia co do tego, że jest nim oligarcha Eduard Chudainatow, którzy był prezesem koncernu naftowego Rosneft. On jako jeden z niewielu nie był dotychczas objęty sankcjami. Dopiero niedawno wystąpiono z propozycją umieszczenia go na unijnej liście.

Głos w tej sprawie zabrał Wołodymyr Zełenski, który w wystąpieniu do włoskiego parlamentu apelował m.in. o blokowanie rosyjskich rachunków.

Doskonale wiecie, kto rozpętał wojnę w Ukrainie. Doskonale wiecie, kto wydał rozkaz walki i kto promuje agresję. Prawie wszyscy ci ludzie traktują Włochy jako miejsce do spędzania wakacji. Nie bądźcie ostoją dla morderców. Zablokujcie im wszystkie nieruchomości, rachunki i jachty: od Szeherezady do najmniejszej łódki – mówił.

Poniżej możecie obejrzeć nagranie, na którym dokładnie pokazano tego olbrzyma.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Katarzyna Sokolowska, fot. Instagram @kasiasokolowska_official

49-letnia Katarzyna Sokołowska o późnym macierzyństwie. „Zdecydowałam się na in vitro, po naturalnej ciąży, którą STRACIŁAM”

Krzysztof Ibisz, Joanna Ibisz, fot. screenshot YouTube

Krzysztof Ibisz aż DWA RAZY prosił o rękę młodszą o 27 lat ukochaną! Musiał się bardzo postarać, ale było warto. „Kocham być mężem”