w

SuperSuper

Ukraiński żołnierz przejął rosyjskiego drona. Złapał go… gołymi rękami [VIDEO]

fot. Orlan-10 i dron w rękach ukraińskiego żołnierze (Twitter)

W sieci pojawiło się nagranie pokazujące przejęcie rosyjskiego drona Orłan-10. Ukraiński żołnierz złapał go jeszcze przed uderzeniem w ziemię, choć trzeba przyznać, że pomogła mu odrobina szczęścia.

Orłan-10 to rosyjski bezzałogowy statek powietrzny opracowany przez Centrum Technologii Specjalnych w Sankt Petersburgu na potrzeby rosyjskich sił zbrojnych. Cena jednego drona wynosi podobno od 87 000 do 120 000 dolarów amerykańskich. Dron służy głównie do rozpoznania i waży 14 kg.

W ostatnim czasie sprzęt ten stał się pośpiechem Ukraińców, którzy w jednym ze zdobycznych „nowoczesnych” dronów znaleźli… przypiętą rzepami cywilną lustrzankę Canon czy plastikową butelkę na paliwo.

Złapał drona rękami

Według doniesień dron został zestrzelony na froncie wschodnim przez ukraińskie wojsko. W wyniku ostrzału Orłan-10 stracił dużą część jednego ze skrzydeł, co spowodowało, że dron zaczął spadać na ziemię.

Spadochron w normalnych warunkach otwiera się w fazie lądowania, ale w tym przypadku najprawdopodobniej otworzył się w wyniku szybkiej utraty wysokości, aby złagodzić upadek. Dron zawisł na liniach energetycznych, co doprowadziło do tego, że teraz jeden z ukraińskich żołnierzy może pochwalić się tym, że złapał rosyjskiego Orłana-10 gołymi rękami.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Książę William, księżna Kate, książę Louis, fot. Instagram @dukeandduchessofcambridge

Książę Louis skończył cztery lata! Rodzina królewska pochwaliła się jego aktualnymi zdjęciami. Ale wyrósł!

Ukraina drwi z Rosji. Uznali wrak zatopionej „Moskwy” jako obiekt podwodnego dziedzictwa kulturowego