w

SuperSuper DramatDramat HahaHaha

Donald Trump został zapytany o sytuację na Ukrainie. Kuriozalna odpowiedź byłego prezydenta [VIDEO]

fot. YouTube / Twitter screenshot & Pixabay

Donald Trump uczestniczył ostatnio w kanadyjskim podcaście, w którym został poproszony o odniesienie się do obecnej sytuacji na Ukrainie. Odpowiedź byłego prezydenta była wręcz absurdalna.

W minioną środę były prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, Donald Trump, postanowił wziąć udział w podcaście zatytułowanym „Full Send podcast”. Wystąpienie w kanadyjskiej audycji nie obeszło się jednak bez kontrowersji.

Trump o sytuacji na Ukrainie

Kyle Forgeard, jeden z prowadzących podcastu, zapytał lidera republikanów o opinie na temat dalszego rozwoju sytuacji na Ukrainie.

 „Co będzie dalej z Ukrainą, bo napięcie wydaje się wysokie. Czy mamy do czynienia z sytuacją długoterminową? Jak to się twoim zdaniem rozwinie?” – spytał Trumpa.

Odpowiedź Trumpa zdecydowanie odbiegała od tematu, bo były prezydent postanowił… wygłosić wywód o szkodliwości wiatraków.

Cóż… mówiłem to już dawno temu, że jeśli to się stanie, gramy prosto w ich ręce. Zielona energia. Wiatraki – one nie działają. Są zbyt drogie. Zabijają wszystkie ptaki. Rujnują krajobrazy. A mimo to ekolodzy kochają wiatraki. I głoszę to od lat. Wiatraki. I ściągnąłem wiele z nich. Wiatraki to najdroższa energia, jaką możesz mieć. I nie działają. I przy okazji, wytrzymują przez okres do 10 lat, a zanim zaczynają rdzewieć i gnić nikt ich nie zdejmuje. Oni po prostu zajmują kolejny kawałek prerii lub ziemi i niszczą go” – powiedział Trump.

Wśród komentarzy można znaleźć próby wytłumaczenia niejasnych słów Trumpa. Część internautów twierdzi, że w ten sposób republikanin nawiązał do kwestii ropy, ale nie zmienia to faktu, że z wypowiedzi Trumpa ciężko cokolwiek wydedukować.

To nie pierwszy przypadek nieprzyjaznego nastawienia Trumpa do wiatraków. W styczniu tego roku powiedział, że „wiatraki powodują raka”. Były prezydent twierdził, że hałas, który generują turbiny, przyczynia się do powstawania nowotworów.

Zobacz też: Trump mówi o tym, jak powstrzymać Władimira Putina: “Umieścimy flagi Chin na samolotach USA i zbombardujemy Rosję”

Trump i jego ostatnie kontrowersje

Trump jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i często oskarżany jest o współpracę z Rosjanami. Oto jak Trump skomentował decyzję Władimira Putina o uznaniu niepodległości separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy:

Spojrzałem na ekran telewizyjny i pomyślałem: 'To jest genialne’. Putin wejdzie tam i będzie pilnował pokoju. To bardzo sprytny gość” – mówił.

Źródło: „Full Send podcast” ; CNN

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Ukrainka strąciła rosyjskiego drona za pomocą… słoika z przetworami. Dotarli do niej dziennikarze

Korwin-Mikke: Skoro Hitler mógł nie wiedzieć o holokauście, to Putin mógł nie wiedzieć o… [VIDEO]