w

SuperSuper HahaHaha DramatDramat

Ukrainka strąciła rosyjskiego drona za pomocą… słoika z przetworami. Dotarli do niej dziennikarze

fot. Zdjęcie podglądowe / Pixabay / Pexels

Po tym, jak Rosjanie zaatakowali Ukrainę, cały internet obiegła historia Ukrainki, która miała strącić drona słoikiem ogórków. Do niedawna nie było wiadomo, czy historia zdarzyła się na prawdę, ale dziennikarce ukraińskiego portalu „LIGA.Life” udało się dostać do pani Oleny.

5 marca w sieci rozprzestrzeniła się informacja, że jedna z mieszkanek Kijowa przy użyciu słoika ogórków strąciła rosyjskiego drona, który przelatywał koło jej balkonu. W mediach społecznościowych szybko została okrzyknięta bohaterką i doczekała się kilku rysunków.

Historię jako pierwsza opisała na Twitterze Liubow Cybulska, założycielka Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji przy Ministerstwie Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy.

W Kijowie kobieta strąciła rosyjskiego drona z balkonu, za pomocą słoika z ogórkami. Jak oni planowali okupować ten kraj?” – napisała krótko.

Dziennikarze dotarli do Oleny

Dziennikarce LIGA.Life udało się niedawno dotrzeć do mieszkającej w Kijowie „niszczycielki dronów”. Kobieta miała okazję opowiedzieć historię ze szczegółami i sprostować ważną sprawę, związaną z zawartością słoika.

W rozmowie z reporterką pani Olena opowiedziała, że tego dnia siedziała na balkonie i paliła papierosa, gdy nagle usłyszała nietypowy dźwięk. Kobieta opowiedziała, że z początku myślała, że to unoszący się ptak, ale później zorientowała się, że to pewnie jeden z dronów, o których tak dużo mówi się w telewizji.

Kobieta przyznała, że nigdy wcześniej nie widziała drona na własne oczy, ale szybko podjęła decyzję i wzięła to, co było pod ręką. Okazało się, że był to akurat litrowy słoik z przetworami, które przygotowywała Olena.

To były kiszone pomidory ze śliwkami. Moje ulubione. Litrowy słoik” — tłumaczyła.

Olena wyznała, że nie wie, skąd wzięły się plotki o ogórkach i poinformowała, że krążące w sieci zdjęcia są fałszywe.

To nie był czas na zdjęcia” – mówi.

Kobieta poinformowała, że dron został rozdeptany i wyrzucony do śmietnika.

Źródło: LIGA.Life ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

„Jak uzbrojona we flagi ukraińska wioska zniszczyła 4 rosyjskie czołgi”. Historia podbija internet

Donald Trump został zapytany o sytuację na Ukrainie. Kuriozalna odpowiedź byłego prezydenta [VIDEO]