w

Niezwykłe stanowisko Trumpa dotyczące Ukrainy. W tej jednej sprawie zgadza się z Bidenem

fot. Joe Biden i Donald Trump (Twitter screenshot / Michael Vadon, CC BY-SA 4.0)

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w wywiadzie dla telewizji Fox News zgodził się z obecnym prezydentem USA Joe Bidenem w sprawie rosyjskich zbrodni na Ukrainie. „To, co się dzieje w Ukrainie, to ludobójstwo” – powiedział. Zaznaczył jednak, że sprawa wyglądałaby inaczej, gdyby nadal urzędował w Białym Domu.

Donald Trump przez swoich przeciwników często oskarżany jest o działanie na korzyść Rosji. Według niektórych dowodów to właśnie rosyjska kampania w mediach społecznościowych pomogła biznesmenowi wygrać wybory na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2016 roku. 45. prezydentowi USA zarzuca się też, że w ubiegłych latach wstrzymał pomoc militarną dla Ukrainy.

Trump nigdy nie krył, że podziwia Władimira Putina. Kilka dni po wybuchu wojny nazwał prezydenta Rosji „genialnym strategiem”.

Pytali mnie, czy Putin jest mądry. Tak, Putin był mądry. Myślałem, że będzie negocjował. To piekielny sposób na negocjacje, umieszczenie 200 tys. żołnierzy na granicy” — powiedział.

Donald Trump stwierdził też, że ogłoszenie części Ukrainy jako niepodległej jest „wspaniałym pomysłem”.

Zaskakujące słowa Donalda Trumpa

W środę wieczorem Donald Trump udzielił wywiadu dla telewizji Fox News, która znana jest z konserwatywnych powiązań. Podczas rozmowy były prezydent krytykował politykę obecnego prezydenta USA, ale okazuje się, że zgadza się z nim w jednej z kwestii dotyczących Ukrainy.

Początkowo Trump beształ Bidena w związku z wysoką inflacją, ale potem zmienił temat wypowiedzi.

To, co dzieje się na Ukrainie to jest ludobójstwo. Ludzie nigdy nie widzieli takich rzeczy” – stwierdził.

W dalszej części wywiadu Trump podtrzymał swoją retorykę, że do inwazji nie doszłoby, gdyby nadal był prezydentem Stanów Zjednoczonych. Podkreślił również, że USA mają mocniejszy arsenał nuklearny niż Rosja.

Myślę, że za 100 lat ludzie spojrzą wstecz i powiedzą: 'Jak to się stało, że staliśmy z tyłu, że NATO stało z tyłu?'” — zakończył Trump.

Warto wspomnieć, że Trump już wcześniej wpadł na pomysłowy sposób walki z Rosją.

Biden nazywa inwazję „ludobójstwem”

We wtorek 12 kwietnia Joe Biden po raz pierwszy nazwał działania armii Putina „ludobójstwem”. Za to stanowisko pochwalił go między innymi Wołodymyr Zełenski.

Podobnego zdania nie podziela prezydent Francji. Emmanuel Macron w środę namawiał do użycia „powściągliwej terminologii” w odniesieniu do wojny na Ukrainie. Prezydent Francji stwierdził, że użycie tak ostrych terminów nie służy pokojowi, którego osiągnięcie powinno być priorytetem.

Źródło: Fox News ; France 2

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Britney Spears, fot. Instagram, screenshot YouTube

Britney Spears po raz pierwszy pokazała ciążowy brzuszek! Kuse stroje z popularnego klipu idealnie podkreśliły krągłości

Magda Dziun, Frank Ferrer, fot. Instagram

Była dziewczyna Tomasza Karolaka zaręczyła się z muzykiem Guns N’ Roses! Internauci oszaleli na widok romantycznego zdjęcia