w

SuperSuper DramatDramat HahaHaha

Anonymous zaatakowali Rosnieft na terenie Niemiec! Wykradli ogromną ilość danych

fot. YouTube / Wikipedia

Grupa Anonymous poinformowała o kolejnej udanej akcji. Jak informują hakerzy, udało im się włamać do niemieckiego oddziału rosyjskiego giganta paliwowego Rosnieft. Przedstawiciele przedsiębiorstwa potwierdzili, że doszło do włamania.

Walka z Rosją Putina nie toczy się tylko w konwencjonalnym wymiarze. Tuż po rozpoczęciu inwazji, międzynarodowy kolektyw hakerski Anonymous wypowiedział cybernetyczną wojnę prezydentowi Rosji. Grupa dotrzymuje danego słowa i co jakiś czas informuje o kolejnych sukcesach.

W poniedziałek aktywiści z Anonymous poinformowali, że dokonali ataku hakerskiego na niemiecki oddział firmy energetycznej Rosnieft. Hakerzy przekazali, że ukradli 20 TB danych, a część zniszczyli. Anonymous zapowiedzieli, że teraz czeka ich przekopywanie danych w poszukiwaniu najcenniejszych informacji.

Informacje o włamaniu zdążyli już potwierdzić przedstawiciele przedsiębiorstwa, którzy złożyli zawiadomienie o włamaniu do niemieckich służb. Burkhard Woelki, rzecznik prasowy niemieckiego oddziału Rosnieft przekazał, że nie da się jeszcze oszacować skali strat spowodowanych atakiem hakerów.

Berlińska prokuratura wszczęła postępowanie i zleciła śledztwo Federalnemu Urzędowi Kryminalnemu. Niemiecki Urząd ds. Bezpieczeństwa wystosował komunikat z ostrzeżeniem o możliwych atakach do innych firm z branży w Niemczech.

Rosnieft

Rosnieft to największy koncern naftowy w Rosji. Z kontrowersji związanych z przedsiębiorstwem znany jest były kanclerz Niemiec, Gerhard Schroeder, który zasiada obecnie na stanowisku szefa rady nadzorczej Rosnieftu. Niemiecki oddział Rosnieftu odpowiadał w ostatnich latach za około jedną czwartą całego importu ropy naftowej do Niemiec

Głównym akcjonariuszem spółki jest Rząd Federacji Rosyjskiej, posiadający aż 75 proc. akcji.

Źródło: rbb24 ; Burkhard Woelki – Rosnieft ; Twitter ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Ramzan Kadyrow jest na Ukrainie? Wyznaczono kuszącą nagrodę za jego głowę

Rosyjski dron miał wlecieć w polską przestrzeń powietrzną „Zestrzeliliśmy go”