w

SuperSuper

Anonymous zhakowali kolejną rosyjską firmę i podsumowali dotychczasowe sukcesy. Kolosalna ilość danych

fot. YouTube screenshot

Hakerzy z kolektywu Anonymous poinformowali o następnym skutecznym ataku wymierzonym w rosyjskie firmy. Aktywiści wykradli sporą ilość danych z przedsiębiorstwa inwestycyjnego, a jednocześnie podsumowali osiągnięcia w cyberwojnie z Rosją.

Już w pierwszych dniach inwazji haktywiści z grupy Anonymous zapowiedzieli, że wypowiadają własną wojnę Putinowi, a co za tym idzie, Rosji. Hakerzy nie dają za wygraną i ciągle dręczą rosyjskie firmy i organizacje kolejnymi atakami.

Tym razem ofiarą kolektywu padło przedsiębiorstwo działające w branży inwestycyjnej. Z serwerów Accent Capital hakerzy wykradli aż 365 tysięcy e-maili, co przekłada się na 211 gigabajtów danych, które zostały opublikowane za pomocą platformy DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets).

Anonymous podsumowują walkę z Rosją

Z najnowszych informacji podanych przez kolektyw wynika, że od momentu rozpoczęcia swojej wojny z Rosją, czyli od 24 lutego, Anonymous przejęli ponad 6 TB danych i 6 milionów rosyjskich dokumentów i e-maili. W ostatnim czasie ofiarą ich ataków padł między innymi Enerpred, Gazregion, czy GUOV i GS – Generalny Departament Wojsk i Budownictwa Cywilnego. Anonymous zaznaczają, że nie zaprzestaną, dopóki nie zakończą się działania zbrojne Putina na Ukrainie.

Wcześniej hakerom udało się przejąć monitoring Kremla, strony organizacji rządowych, czy wyemitować przekazy w rosyjskiej telewizji. Warto jednak pamiętać, że kolektyw Anonymous nie jest jedyną organizacją uprzykrzającą życie Rosji. Swoje cyberataki przeprowadzają też Network Battalion 65′ (NB65) czy Ghost Squad Hackers.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Elon Musk odparł rosyjski atak nad Ukrainą. Pentagon nie kryje podziwu. „Musimy być w stanie działać tak sprawnie”

Książę William, księżna Kate, książę Louis, fot. Instagram @dukeandduchessofcambridge

Książę Louis skończył cztery lata! Rodzina królewska pochwaliła się jego aktualnymi zdjęciami. Ale wyrósł!