w

SuperSuper

Anonymous nie odpuszczają. Opublikowali listę swoich kolejnych celów. Kto dostąpił “zaszczytu”?

fot. Zdjęcie podglądowe / Pixabay

Anonymous nie zamierzają odpuszczać Rosji i zapowiadają, że wezmą na cel kolejne firmy, które zdecydowały się pozostać w rządzonym przez Putina państwie. Haktywiści poinformowali, że ich działanie ma związek z odkrytą w Buczy masakrą, zgotowaną cywilom przez rosyjskie wojska.

Kolektyw Anonymous zaraz po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę ogłosił, że wypowiada wojnę Putinowi i Rosji. Od tamtego czasu aktywiści nie próżnowali, a ich celem zostawały między innymi strony rosyjskich służb, czy też dane giganta paliwowego Rosnieft.

W związku z rosyjską agresją wiele światowych firm zdecydowało się opuścić rosyjski rynek, lub też, chociaż czasowo zawiesić swoją działalność w kraju. Mimo wychodzących na światło dzienne rosyjskich zbrodni znalazły się też przedsiębiorstwa, które nie zdecydowały się na taki kroki i nadal operują w Rosji.

Firmy te, prócz powszechnego na całym świecie bojkotu, ściągnęły na siebie również gniew hakerów. Kolektyw Anonymous jakiś czas temu ogłosił, że pozostające w Rosji firmy mają 24 godziny na opuszczenie kraju, a po tym czasie zajmą się nimi hakerzy.

Ofiarą wycieków danych spowodowanych przez grupę Anonymous zostało między innymi Nestlé, a hakerzy wyłączyli strony internetowe takich marek jak Auchan, Decathlon, czy też Leroy Merlin. Działający w cieniu aktywiści zapowiedzieli, że lista niebawem się powiększy.

Anonymous opublikowali listę celów

Anonymous za pośrednictwem Twittera poinformowali, że biorą na cel kolejne firmy. Haktywiści nawiązali do niedawno odkrytej masakry w Buczy, gdzie po wycofaniu się rosyjskich wojsk odkryto ponad 300 ciał zamordowanych cywilów.

Jakich jeszcze dowodów potrzeba tym międzynarodowym firmom, które nadal prowadzą krwawe interesy w Rosji? Jeśli nawet po masakrze w Buczy trudno jest Wam natychmiast opuścić Rosję, to łatwo będzie nam zaangażować Was w kampanię #OpRussia” – napisali przedstawiciele Anonymous. 

Do wpisu hakerzy dołączyli filmik, na którym przedstawiono listę przedsiębiorstw, które mogą spodziewać się ataków. Kolektyw ostrzegł m.in. takie firmy jak: Alibaba, Acer, Asus, BlaBlaCar, Huawei, Lenovo, MSI, Xiaomi, UniCredit, Ecco, Leroy Merlin, Turkish Airlines oraz wiele innych.

Źródło: Twitter – YourAnonTV

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Beata Kozidrak

Beata Kozidrak odwołała się od wyroku sądu, ale nie przyszła na rozprawę! Wiadomo, co stanęło jej na przeszkodzie

Władimir Putin uderza w “nieprzyjazne kraje”. Prezydent Rosji podpisał nowy dekret