w

SuperSuper

Anonymous nie odpuszczają. Opublikowali listę swoich kolejnych celów. Kto dostąpił „zaszczytu”?

fot. Zdjęcie podglądowe / Pixabay

Anonymous nie zamierzają odpuszczać Rosji i zapowiadają, że wezmą na cel kolejne firmy, które zdecydowały się pozostać w rządzonym przez Putina państwie. Haktywiści poinformowali, że ich działanie ma związek z odkrytą w Buczy masakrą, zgotowaną cywilom przez rosyjskie wojska.

Kolektyw Anonymous zaraz po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę ogłosił, że wypowiada wojnę Putinowi i Rosji. Od tamtego czasu aktywiści nie próżnowali, a ich celem zostawały między innymi strony rosyjskich służb, czy też dane giganta paliwowego Rosnieft.

W związku z rosyjską agresją wiele światowych firm zdecydowało się opuścić rosyjski rynek, lub też, chociaż czasowo zawiesić swoją działalność w kraju. Mimo wychodzących na światło dzienne rosyjskich zbrodni znalazły się też przedsiębiorstwa, które nie zdecydowały się na taki kroki i nadal operują w Rosji.

Firmy te, prócz powszechnego na całym świecie bojkotu, ściągnęły na siebie również gniew hakerów. Kolektyw Anonymous jakiś czas temu ogłosił, że pozostające w Rosji firmy mają 24 godziny na opuszczenie kraju, a po tym czasie zajmą się nimi hakerzy.

Ofiarą wycieków danych spowodowanych przez grupę Anonymous zostało między innymi Nestlé, a hakerzy wyłączyli strony internetowe takich marek jak Auchan, Decathlon, czy też Leroy Merlin. Działający w cieniu aktywiści zapowiedzieli, że lista niebawem się powiększy.

Anonymous opublikowali listę celów

Anonymous za pośrednictwem Twittera poinformowali, że biorą na cel kolejne firmy. Haktywiści nawiązali do niedawno odkrytej masakry w Buczy, gdzie po wycofaniu się rosyjskich wojsk odkryto ponad 300 ciał zamordowanych cywilów.

Jakich jeszcze dowodów potrzeba tym międzynarodowym firmom, które nadal prowadzą krwawe interesy w Rosji? Jeśli nawet po masakrze w Buczy trudno jest Wam natychmiast opuścić Rosję, to łatwo będzie nam zaangażować Was w kampanię #OpRussia” – napisali przedstawiciele Anonymous. 

Do wpisu hakerzy dołączyli filmik, na którym przedstawiono listę przedsiębiorstw, które mogą spodziewać się ataków. Kolektyw ostrzegł m.in. takie firmy jak: Alibaba, Acer, Asus, BlaBlaCar, Huawei, Lenovo, MSI, Xiaomi, UniCredit, Ecco, Leroy Merlin, Turkish Airlines oraz wiele innych.

Źródło: Twitter – YourAnonTV

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Beata Kozidrak

Beata Kozidrak odwołała się od wyroku sądu, ale nie przyszła na rozprawę! Wiadomo, co stanęło jej na przeszkodzie

Władimir Putin uderza w „nieprzyjazne kraje”. Prezydent Rosji podpisał nowy dekret