w

SuperSuper DramatDramat HahaHaha

[VIDEO] Grupa Anonymous znowu uderza! W jednej z największych akcji hakerzy włamali się do rosyjskiej telewizji i pokazali, jak wygląda wojna

fot. YouTube / Pexels

Walki na Ukrainie nie toczą się tylko w konwencjonalnym wymiarze. Tuż po inwazji, międzynarodowa grupa hakerska Anonymous wypowiedziała cybernetyczną wojnę Władimirowi Putinowi. W niedzielę udała im się kolejna akcja.

Kontrolowane przez Kreml media opowiadają ludziom, że wojsko wyzwala ludność spod nazistowskiego reżimu, a duża część osób mieszkających na wsiach, do których dociera tylko i wyłącznie rosyjska propaganda, uważa, że tak naprawdę wcale nie ma wojny. Dlatego też niedzielna akcja Anonymous posiada wielkie znaczenie.

Państwowa medialna agencja Ukrinform poinformowała w niedzielę, że hakerzy z międzynarodowego kolektywu „Anonymous” włamali się do wszystkich rosyjskich państwowych kanałów telewizyjnych.

Dzisiaj zespół hakerów Anonymous włamał się do rosyjskich serwisów streamingowych Wink i Ivi oraz kanałów telewizyjnych Rossija 24, Pierwyj Kanał i Moskwa 24, aby transmitować materiały wojenne z Ukrainy” – podała grupa Anonymous na Twitterze.

Aktywiści wezwali Rosjan do przeciwstawienia się rosyjskim zbrodniom wojennym na Ukrainie. Zamiast zaplanowanych programów, w telewizji Rosjanie zobaczyli rosyjskie bombardowania miast i czarną planszę z poniższym komunikatem.

Jesteśmy zwykłymi obywatelami Rosji. Sprzeciwiamy się wojnie na terytorium Ukrainy. Rosja i Rosjanie są przeciwko wojnie! Tę wojnę prowadzi zbrodniczy, autorytarny reżim Putina w imieniu zwykłych obywateli Rosji. Rosjanie, sprzeciwiajcie się ludobójstwu na Ukrainie„.

Nagranie, które wyemitowano, możecie oglądnąć poniżej.

Źródło: Twitter – Anonymous ; Kyiv Independent

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Nietypowy protest w Paryżu. Feministki sprzeciwiają się rosyjskiej agresji… topless!

Wojna - Irpień

Rosyjskie wojska zaatakowały ewakuujących się ludzi. Mer Irpienia: „Zamordowali rodzinę na moich oczach” [WIDEO]