w

[VIDEO] Nietypowy protest w Paryżu. Feministki sprzeciwiają się rosyjskiej agresji… topless!

fot. Twitter

Trwa wywołana przez Rosję wojna na Ukrainie, a większość świata potępia działania Władimira Putina. Na całym świecie odbywają się demonstracje przeciw Rosji i marsze poparcia dla Ukrainy. Jeden z protestów we Francji był jednak… wyjątkowy.

W czwartek 24 lutego rosyjskie wojska na polecenie Władimira Putina zaatakowany Ukrainę. Putin twierdzi, że nie jest to wojna, a „specjalna operacja” mająca na celu pozbycie się „reżimu w Kijowie” i „denazyfikację” Ukrainy. Putin stara się, aby wieści o toczonej wojnie i tysiącach zabitych rosyjskich żołnierzy nie trafiały do rosyjskich obywateli.

Kontrolowane przez Kreml media opowiadają ludziom, że wojsko wyzwala ludność spod nazistowskiego reżimu, a duża część osób mieszkających na wsiach, do których dociera tylko i wyłącznie rosyjska propaganda, uważa, że tak naprawdę wcale nie ma wojny.

Nietypowy protest

Protesty i demonstracje w sprawie rosyjskiej inwazji Ukrainy odbywają się na całym świecie, w tym w Rosji, gdzie są tłumione przez opancerzoną policję. W Rosji, za uczestnictwo w proteście może grozić nawet 15 lat więzienia.

Na jedyny w swoim rodzaju protest zdecydowały się aktywistki feministycznego ruchu społecznego Femen. Ruch sprzeciwia się prostytucji, przemocy wobec kobiet, potępia patriarchalizm i walczy z naruszaniem praw obywatelskich. O akcjach ruchu zawsze jest głośno, bo członkinie obnażają się do paca, lub nawet całkowicie.

Grupa ma ukraińskie korzenie, ponieważ powstała w Kijowie w roku 2008. Początkowo grupa złożona była ze studentek, które protestowały przeciw narastającej seksturystyce i prostytucji na Ukrainie. Z czasem Femen rozszerzyło swoje zainteresowania.

Do nietypowego protestu w Paryżu doszło w niedzielę 6 marca. Grupa kilkunastu aktywistek rozebrała się do pasa i wymalowała swoje piersi w kolory ukraińskiej flagi. „Sława Ukrainie”. Protest odbył się nieopodal wieży Eiffla.

Na nagich ciałach możemy przeczytać „Feministki przeciw wojnie”, czy „Sława Ukrainie”.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej.

Aktywistki związane z grupą już wcześniej protestowały przeciw Putinowi. Najgłośniej zrobiło się o ich proteście w Hamburgu, gdzie pobiegły w kierunku Putina i Merkel. Kobiety zostały zatrzymane przez ochroniarzy, ale możemy zauważyć, że Putinowi protest nie przeszkadzał, a wręcz przeciwnie. Po zajściu rosyjski prezydent powiedział, że protest „podobał mu się”.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Rosjanie protestujący przeciw wojnie ratują kolegę z rąk policji. Odważna akcja

[VIDEO] Grupa Anonymous znowu uderza! W jednej z największych akcji hakerzy włamali się do rosyjskiej telewizji i pokazali, jak wygląda wojna