w

SuperSuper

Kolektyw hakerski Anonymous osiągnął kolejny sukces. Wykradli ponad 360 tysięcy plików należących do Roskomnadzoru

fot. YouTube screenshot

Grupa hakerska Anonymous dotrzymuje złożonej Putinowi obietnicy o wojnie cybernetycznej i kontynuuje swoje działania wymierzone w Rosję. Hakerzy poinformowali, że udało im się przejąć niemal 820 GB pochodzących z Roskomnadzoru, czyli rządowej agencji zajmującej się monitoringiem i cenzurą mediów.

W czwartek 11 marca na oficjalnym koncie Anonymous pojawiła się informacja o kolejnym udanym ataku hakerskim. Tym razem hakerzy pozyskali ponad 360 tys. plików z rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Mediów znanej w skrócie jako Roskomnadzor. Dane mają pochodzić z Roskomnadzoru Republiki Baszkirii, ale część dokumentów dotyczy spraw federalnych.

Roskomnadzor jest rosyjską agencją odpowiedzialna za monitorowanie, kontrolowanie i cenzurowanie rosyjskich środków masowego przekazu. Agencja sprawdza też, czy przestrzegane są wymogi dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz zarządza działaniami związanymi z częstotliwościami radiowymi.

Anonymous z powodzeniem włamali się i doprowadzili do wycieku danych z baz Roskomnadzoru, rosyjskiej agencji odpowiedzialnej za monitorowanie, kontrolowanie i cenzurowanie rosyjskich środków masowego przekazu” – poinformowali hakerzy na Twitterze. 

Jak informują hakerzy, ostatnie z przechwyconych danych są datowane na 5 marca. Pliki zostały podzielone na dwa katalogi o łącznej wielkości niemal 820 GB. Dane uzyskane przez hakerów są możliwe do pobrania, ale Anonymous ostrzegają, że część plików może być szkodliwa i należy zachować szczególną ostrożność.

Anonymous zawsze dotrzymuje słowa. Spodziewaj się nas” – napisali hakerzy wieczorem, najprawdopodobniej kierując wpis do Putina.

Źródło: Twitter- Anonymous ; ddosecrets ; The Jerusalem Post

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Romowie znów okradli rosyjską armię? Wcześniej przejęli czołg, a teraz pokazali działo przeciwlotnicze [VIDEO]

Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel rozstali się! Jest oficjalny komentarz.