w

SuperSuper

Putin próbował włamać się na strony Anonymous! „G*wniana robota”. Hakerzy w odpowiedzi udostępnią dane, które „zdmuchną Rosję”

Anonymous, Władimir Putin
Anonymous, Władimir Putin

Anonymous w natarciu. Hakerzy poinformowali, że Rosja próbowała włamać się na ich strony. W odpowiedzi udostępnią dane, które pogrążą federację. Czy przedstawiciele Putina wyrządzili haktywistom jakieś szkody?

Anonymous to kolektyw aktywistów internetowych, którzy sprzeciwiają się m.in. korupcji, cenzurze, ograniczaniu wolności obywatelskich i konsumpcjonizmowi. Do grupy tej należą najlepsi na świecie hakerzy, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie, haktywiści ogłosili, że chcą pomóc temu państwu.

W ciągu kilku ostatnich tygodni udało im się zaatakować ponad 2500 oficjalnych stron internetowych, które należą do federacji i Białorusi. Na swoim koncie mają kilka spektakularnych sukcesów, do których można zaliczyć włamanie do lokalnej telewizji, drukarek i Banku Centralnego Rosji.

Putin chciał się włamać na strony Anonymous

Anonymous nie ustępują. Ostatnio poinformowali o kolejnej przeprowadzonej akcji. Aby móc podzielić się zdobytymi informacjami ze światem, stworzyli stronę internetową, z której można pobierać pliki z danymi. Wśród nich znajduje się paczka z wykradzionymi ostatnio adresami e-mail ze strony Rostproekt. O wszystkim poinformował na Twitterze jeden z członków grupy.

Stworzyliśmy nową witrynę, w której będą hostowane nasze nadchodzące przecieki + przyszłe przecieki Anonymous. Zhakowaliśmy również e-maile Rostproekt, aby uczcić nową stronę i zatrzymać Cię w oczekiwaniu na nadchodzące zrzuty.

Na stronie http://anonymousleaks.xyz/ można także znaleźć pliki m.in. z danymi z Centralnego Banku Rosji, Rosatomu, Roskomnadzoru czy Transneft. Zalecamy jednak ostrożność, ponieważ w niektórych danych mogą znajdować się złośliwe oprogramowania. International Business Times skontaktował się z jednym z haktywistów, który potwierdził, że ktoś zgłosił im, że w plikach znalazł złośliwe oprogramowanie wysłane przez agentów Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Członek grupy potwierdził, że w najbliższym czasie Anonymous udostępni informacje, które zdmuchną Rosję. Plik jest ogromny (zawiera aż 1.2 TB danych) i będzie gotowy do pobrania w ciągu najbliższego tygodnia, maksymalnie dwóch.

Co ciekawe, Rosja postanowiła odpowiedzieć na atak Anonymous na drukarki. W zamian za to hakerzy pod wodzą Władimira Putina próbowali przeprowadzić atak DDoS (przeprowadzany z wielu miejsc i z wielu urządzeń jednocześnie, którego celem jest spowodowanie niedostępności serwera, infrastruktury lub usługi).

Rosja próbowała DDoS na jednej z naszych stron internetowych, ale wykonała g*wnianą robotę, nie mogąc uzyskać nawet ponad 10 000 żądań w ciągu jednego dnia lub więcej niż 20 MB przepustowości — tłumaczył haker.

Jak widać, na grupę Anonymous nie ma mocnych.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Will Smith

Will Smith straci Oscara za UDERZENIE prowadzącego?! Akademia zabrała głos. Przerażony aktor reaguje

Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek przeszła operację! Lekarze musieli założyć sporo szwów. „Niewiele jestem w stanie zrobić”