w

SuperSuper HahaHaha DramatDramat

Anonymous przeprowadzili kolejną skuteczną akcję. Włamali się do tysięcy drukarek i wysłali Rosjanom wiadomość

Anonymous
Anonymous

Grupa Anonymous nie przestaje działać. Właśnie poinformowali, że włamali się do tysięcy drukarek i przesłali Rosjanom wiadomość. Co napisali?

Walka z Władimirem Putinem przybrała zupełnie inny bieg. Jeszcze kiedyś wojna kojarzyła się ze zbrojnymi starciami dwóch wojsk, jednak w XXI wieku przybiera ona niekonwencjonalny wymiar. Zaraz po tym, jak w Ukrainie wybuchła wojna, grupa Anonymous zdecydowała się wypowiedzieć prezydentowi federacji cybernetyczną wojnę. Grupa nie rzuca słów na wiatr i przez cały czas pracuje nad tym, jak złamać kolejne zabezpieczenia, by dotrzeć do jak największej liczby ludzi oraz utrudnić dyktatorowi podejmowanie zbrodniczych działań.

Międzynarodowy kolektyw hakerski przekazał informację o kolejnym ataku. Ten moment z pewnością przejdzie do historii.

Grupa Anonymous zhakowała drukarki i przesłała Rosjanom wiadomość

Anonymous od początku istnienia dba o swoją prywatność, z tego też względu nie posiada jednego konta w mediach społecznościowych. O kolejnych przeprowadzonych działaniach informuje za pośrednictwem kont hakerów, którzy są z nią powiązani. Po włamaniu do Rosnieftu zdecydowali się skontaktować bezpośrednio z Rosjanami.

Na jednym z profili na Twitterze pojawił się komunikat informujący, że udało im się zhakować drukarki i wydrukować ponad 100 tysięcy oświadczeń, w których nawołują do niedawania wiary kremlowskiej propagandzie.

Drukowaliśmy komunikaty antypropagandowe oraz instrukcje, jak zainstalować TORa na drukarkach w całej Rosji przez 2 godziny i łącznie wydrukowaliśmy ponad 100 tysięcy kopii. 15 osób pracuje nad tą operacją.

Przygotowany przez nich tekst w całości napisano w języku rosyjskim. Wspomniany wcześniej TOR to wirtualna sieć, z której można korzystać anonimowo. Podczas wyszukiwania haseł omijane są mechanizmy filtrowania treści oraz cenzury, a wszystkie wysyłane informacje są szyfrowane w taki sposób, by nikt nie mógł uzyskać pełnej informacji o tym, kto i z kim próbuje się połączyć.

Włamaliśmy się do drukarek w całej Rosji i wydrukowaliśmy plik PDF wyjaśniający, że Putin/Kreml/rosyjskie media kłamią, a następnie poinstruowaliśmy, jak […] obejść cenzurę i uzyskać dostęp do prawdziwych mediów — powiedział jeden z hakerów w rozmowie z IBT.

W komunikacie zaapelowano do Rosjan, by podjęli stosowne działania mające na celu powstrzymanie zbrodniczego reżimu. Wspomnieli także o tym, jak w rzeczywistości wygląda sytuacja w Ukrainie.

Obywatele Rosji, działajcie teraz, by powstrzymać terrorystów. Putin zabija tysiące ludzi na Ukrainie.

Autorzy wiadomości podkreślili, że w rzeczywistości Putinowi nie chodzi o Ukrainę, a o granice i strach przed Zachodem. Wyjaśniono również, że kawałek papieru i atramentu to mała cena za krew niewinnych. Zaapelowano także do Rosjan, by nie przyglądali się biernie temu, co się dzieje i zaczęli walczyć o dziedzictwo i honor, by obalili skorumpowany system Putina, który kradnie z ich kieszeni.

Myślicie, że w ten sposób grupie Anonymous uda się otworzyć oczy Rosjanom?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel podjęli kolejną stanowczą decyzję po rozstaniu. W sprawę zaangażowali się ich rodzice

Kuba Wojewódzki, Karolina Korwin Piotrowska

Wojewódzki jednak nie obraził Karoliny Korwin Piotrowskiej? Miał być skandal, a zamiast tego padły przełomowe słowa