w

[VIDEO] Anonymous chwalą się kolejnym sukcesem. „Teraz jesteśmy w zamku, Kreml”. Pokazali, co dzieje się w środku!

Anonymous, fot. Pexels
Anonymous, fot. Pexels

Dla Anonymous nie ma rzeczy niemożliwych. Właśnie pochwalili się kolejną udaną akcją. Przejęli kontrolę nad monitoringiem zamontowanym w Kremlu. Udostępnili nagrania ze środka.

Anonymous to kolektyw internetowych aktywistów, którzy sprzeciwiają się m.in. korupcji, ograniczaniu wolności obywatelskich, cenzurze i konsumpcjonizmowi. Grupa ta zrzesza najlepszych na świecie hakerów, którzy każdego dnia udowadniają, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Bez trudu łamią wszystkie możliwe zabezpieczenia, przy czym sami pozostają nieuchwytni. Przekonał się o tym sam Władimir Putin, który próbował włamać się na ich strony. O wszystkim poinformowali aktywiści, którzy dosadnie podsumowali nieudolność Rosji.

Rosja próbowała DDoS na jednej z naszych stron internetowych, ale wykonała g*wnianą robotę, nie mogąc uzyskać nawet ponad 10 000 żądań w ciągu jednego dnia lub więcej niż 20 MB przepustowości — przekazał jeden z hakerów.

Ostatnio haktywiści przekazali listę kolejnych celów, które zamierzają osiągnąć. Planują m.in. zaatakować firmy Acer, Asus, Alibaba, BlaBlaCar, Huawei, Lenovo i Xiaomi. To jednak nic, w porównaniu z tym, czego udało im się dokonać w ostatnich dniach.

Anonymous przejęli kontrolę nad monitoringiem w Kremlu

Hakerzy chwalą się swoimi osiągnięciami na Twitterze. Informacje udostępniają powiązani z grupą hakerzy. Tym razem pochwalili grupę The Black Rabbit World, której udało się uzyskać dostęp do kamer rozmieszczonych na terenie Kremla. Na dowód udostępniono nagranie, na którym można zobaczyć przebieg obrad w twierdzy.

Hakerzy (@Thblckrbbtworld. ), działający w imieniu #Anonymous, uzyskali dostęp do kremlowskiego systemu CCTV. Napisali: „Nie zatrzymamy się, dopóki nie ujawnimy wszystkich twoich sekretów. Nie będziesz w stanie nas powstrzymać. Teraz jesteśmy w zamku, Kreml”.

Autorzy nagrania zamieścili w sieci wpis, w którym zapowiedzieli, że nikt i nic nie jest w stanie ich powstrzymać.

Kimkolwiek są, gdziekolwiek są, jesteśmy przeciwko każdemu, kto wykorzystuje ludzi i zabija niewinnych i dzieci. Nie spoczniemy, dopóki nie ujawnimy wszystkich waszych tajemnic. Nie będziecie w stanie nas powstrzymać

To nie pierwszy taki atak. Wcześniej jeden z aktywistów przekazał, że udało im się przejąć ponad 400 kamer monitoringu publicznego. Na ekranach wyświetlających przesyłany przez nie obraz wyświetlono wiadomość do Rosjan. Haktywiści tłumaczą, że głównym celem takich działań, jest rozpowszechnianie prawdziwych informacji wśród obywateli federacji, a także wykorzystywanie ich do ewentualnego rozpoznania.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Wołodymyr Zełenski, fot. Instagram

[VIDEO] Wołodymyr Zełenski dosadnie tłumaczy, dlaczego nikt nie powinien kupować rosyjskiej ropy. Nagranie mrozi krew w żyłach

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska chciała zrobić sobie tatuaż. Sama zaprojektowała wzór, który ma dla niej szczególne znaczenie. Lewy nie był zadowolony