w

SuperSuper

Anonymous informują o kolejnych postępach. Zhakowali strony marek, które nie wycofały się z Rosji! Wiadomo, kto odczuł to najboleśniej

Anonymous
Anonymous

Anonymous nie przestaje zadziwiać. Właśnie pochwalili się, że świętują kolejny sukces. Marki, które nie wycofały się z Rosji, poniosły surowe konsekwencje swojej obojętności na to, co dzieje się w Ukrainie.

Władimir Putin raczej nie podejrzewał, gdy podjął decyzję o przeprowadzeniu specjalnej operacji wojskowej, że Ukraina będzie miała tak liczne poparcie, a jego szanse na wygraną będą topnieć z każdym dniem. Walka z nim przybrała zupełnie inny bieg. Oprócz tego, że Ukraińcy zmobilizowali się i stawiają czynny opór jego wojskom, to jeszcze do akcji wkroczyła grupa Anonymous.

Aktywiści od początku wojny działają na najwyższych obrotach. Przeprowadzili już kilka udanych akcji i na razie nie zamierzają na tym poprzestać. Wypowiedzieli Rosji cybernetyczną wojnę, którą z miejsca wygrali. Na początku dobrali się do stron rządowych, a potem zaczęli zwiększać zakres podejmowanych działań. Jak dotąd udało im się m.in. wykraść dane z Rosnieftu, przejąć ponad 360 tysięcy plików Roskomnadzoru, a także włamać do drukarek, by przekazać Rosjanom wiadomość. Właśnie pochwalili się kolejnym sukcesem.

Anonymous zhakowali strony znanych marek, które nie wycofały się z Rosji

W odpowiedzi na zbrodniczą działalność Putina wiele firm postanowiło wycofać się z rosyjskiego rynku w tym m.in. Apple, Amazon, Bolt, Chanel, Circle K, BP, McDonald’s, DHL, FedEx. Powstała także oddzielna lista wstydu, na której znalazły się przedsiębiorstwa, które postanowiły zostać w Rosji, z markami familii Mulliez na czele.

To właśnie one padły ofiarą ostatniego ataku cybernetycznego. Rosyjskie strony Auchan, Decahtlon, Leroy Merlin dzięki skutecznie przeprowadzonej akcji przestały działać. Informację tą udostępniono na jednym z kont hakerów, którzy są powiązani z grupą Anonymous.

Anonymous skierowało swoje działania na firmy, które nadal działają w Rosji.

http://auchan.ru | nie działa
http://leroymerlin.ru | nie działa
http://decathlon.ru | nie działa

Faktycznie, po wpisaniu powyższych adresów internetowych w oknie przeglądarki pojawia się np. komunikat:

403 Błąd Zakazany Dostęp do auchan.ru jest zabroniony. Spróbuj wejść na stronę auchan.ru później lub skontaktuj się z administracją strony.

No cóż, Rosjanie mogą na długi czas zapomnieć o składaniu zamówień internetowych w tych sklepach. Myślicie, że to odpowiednia kara za niewycofanie się z rosyjskiego rynku?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Oliwia

Rosjanie grożą Polakom

Rosyjscy eksperci grożą Polsce wojną. To odpowiedź na pomoc Ukrainie. „Z waszej Warszawy w pół sekundy nie zostanie nic”

Oscary 2022

Oscary 2022. Gdzie i o której będzie można obejrzeć transmisję na żywo?