w

SuperSuper

Anonymous informują o kolejnych postępach. Zhakowali strony marek, które nie wycofały się z Rosji! Wiadomo, kto odczuł to najboleśniej

Anonymous
Anonymous

Anonymous nie przestaje zadziwiać. Właśnie pochwalili się, że świętują kolejny sukces. Marki, które nie wycofały się z Rosji, poniosły surowe konsekwencje swojej obojętności na to, co dzieje się w Ukrainie.

Władimir Putin raczej nie podejrzewał, gdy podjął decyzję o przeprowadzeniu specjalnej operacji wojskowej, że Ukraina będzie miała tak liczne poparcie, a jego szanse na wygraną będą topnieć z każdym dniem. Walka z nim przybrała zupełnie inny bieg. Oprócz tego, że Ukraińcy zmobilizowali się i stawiają czynny opór jego wojskom, to jeszcze do akcji wkroczyła grupa Anonymous.

Aktywiści od początku wojny działają na najwyższych obrotach. Przeprowadzili już kilka udanych akcji i na razie nie zamierzają na tym poprzestać. Wypowiedzieli Rosji cybernetyczną wojnę, którą z miejsca wygrali. Na początku dobrali się do stron rządowych, a potem zaczęli zwiększać zakres podejmowanych działań. Jak dotąd udało im się m.in. wykraść dane z Rosnieftu, przejąć ponad 360 tysięcy plików Roskomnadzoru, a także włamać do drukarek, by przekazać Rosjanom wiadomość. Właśnie pochwalili się kolejnym sukcesem.

Anonymous zhakowali strony znanych marek, które nie wycofały się z Rosji

W odpowiedzi na zbrodniczą działalność Putina wiele firm postanowiło wycofać się z rosyjskiego rynku w tym m.in. Apple, Amazon, Bolt, Chanel, Circle K, BP, McDonald’s, DHL, FedEx. Powstała także oddzielna lista wstydu, na której znalazły się przedsiębiorstwa, które postanowiły zostać w Rosji, z markami familii Mulliez na czele.

To właśnie one padły ofiarą ostatniego ataku cybernetycznego. Rosyjskie strony Auchan, Decahtlon, Leroy Merlin dzięki skutecznie przeprowadzonej akcji przestały działać. Informację tą udostępniono na jednym z kont hakerów, którzy są powiązani z grupą Anonymous.

Anonymous skierowało swoje działania na firmy, które nadal działają w Rosji.

http://auchan.ru | nie działa
http://leroymerlin.ru | nie działa
http://decathlon.ru | nie działa

Faktycznie, po wpisaniu powyższych adresów internetowych w oknie przeglądarki pojawia się np. komunikat:

403 Błąd Zakazany Dostęp do auchan.ru jest zabroniony. Spróbuj wejść na stronę auchan.ru później lub skontaktuj się z administracją strony.

No cóż, Rosjanie mogą na długi czas zapomnieć o składaniu zamówień internetowych w tych sklepach. Myślicie, że to odpowiednia kara za niewycofanie się z rosyjskiego rynku?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Rosjanie grożą Polakom

Rosyjscy eksperci grożą Polsce wojną. To odpowiedź na pomoc Ukrainie. „Z waszej Warszawy w pół sekundy nie zostanie nic”

Oscary 2022

Oscary 2022. Gdzie i o której będzie można obejrzeć transmisję na żywo?