w

Oscary 2022. Gdzie i o której będzie można obejrzeć transmisję na żywo?

Oscary 2022
Oscary 2022

Lada moment odbędzie się długo wyczekiwana gala rozdania Oscarów 2022. Gdzie i o której będzie można obejrzeć transmisję?

Oscary to najbardziej prestiżowa nagroda filmowa, którą co roku przyznaje Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej. Po raz pierwszy wydarzenie to odbyło się w 1929 roku, a od 20 lat uroczysta gala organizowana jest w Teatrze Dolby w Hollywood. W minionym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, wydarzenie odbywało się w kilku miejscach położonych na terenie Hollywood. Wraz z telewizyjnymi Emmy, teatralnymi Tony i muzycznymi Grammy należy do grona EGOT, czyli najważniejszych nagród amerykańskiego przemysłu rozrywkowego.

Rok rocznie na gali pojawia się plejada gwiazd, które zachwycają wymyślnymi kreacjami. Nie brakuje też wpadek, które później są głośno komentowane w mediach. Sprawdziliśmy, gdzie będziecie mogli obejrzeć wydarzenie na żywo.

Kiedy Oscary 2022?

Gala rozdania Oscarów 2022 odbędzie się w nocy z 27 na 28 marca 2022 roku (w nocy z niedzieli na poniedziałek). To powrót do dawnej tradycji. W ubiegłym roku gala odbyła się dopiero pod koniec kwietnia z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa.

Oscary 2022. Kto poprowadzi galę?

Tegoroczną galę rozdania Oscarów poprowadzą aktorki: Regina Hall, Wanda Sykes i Amy Schumer. Warto podkreślić, że przez ostatnie 3 lata uroczystość odbywała się bez udziału osób prowadzących.

Oscary 2022. Gdzie obejrzeć?

Wydarzenie ze Stanów Zjednoczonych będzie transmitować stacja ABC, ale będzie można także oglądać je w ponad 200 innych krajach.

W Polsce widzowie będą mogli obejrzeć galę na żywo w CANAL+PREMIUM, a także w internecie, w serwisie CANAL+online. Transmisję poprowadzą Karolina Korwin Piotrowska oraz Błażej Hrapkowicz.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 2:00. Wówczas to widzowie będą mogli obejrzeć relację z czerwonego dywanu. Po około pół godziny wyemitowana zostanie oficjalna część gali wręczenia Oscarów. Następnie, zaraz po ogłoszeniu wyników, prowadzący studio oscarowe wraz z zaproszonymi gośćmi będą je omawiać. Zakończenie transmisji planowane jest na godzinę 5:00.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Anonymous

Anonymous informują o kolejnych postępach. Zhakowali strony marek, które nie wycofały się z Rosji! Wiadomo, kto odczuł to najboleśniej

Antek Królikowski

Antek Królikowski rozpływa się nad synkiem. Dokładnie opisał, jak wygląda i zdradził, do kogo jest podobny