w

Oscary 2022. Ukraina otrzymała wsparcie na gali! Piękny gest ze strony Hollywood

Ukraina, Oscary 2022
Ukraina, Oscary 2022

Oscary 2022. Organizatorzy oddali hołd Ukrainie. Wzruszające sceny w Dolby Theatre. Co się wydarzyło?

Gala rozdania Oscarów 2022 odbyła się w nocy z 27 na 28 marca. Podczas wydarzenia wyłoniono zwycięzców w 23 kategoriach. Niestety mimo wielkich nadziei wyróżnienie nie trafiło do Tadeusza Łysiaka za film Sukienka. To jednak nie powinno napawać smutkiem, ponieważ już sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem.

Na kilka dni przed planowaną galą Amy Schumer, jedna z prowadzących, zdradziła, że zaproponowała organizatorom, by podczas wydarzenia połączyć się z Wołodymyrem Zełenskim.

Zasugerowałam, że chciałabym znaleźć sposób na połączenie z Zełenskim przez satelitę czy coś podobnego. Myślę, że warto to zrobić, bo galę obejrzy mnóstwo osób. […] Nie boję się takiego posunięcia, ale to nie ja jestem producentem Oscarów, więc decyzja nie należy do mnie – tłumaczyła w rozmowie z Drew Barrymore.

Zważywszy na to, co obecnie dzieje się w Ukrainie, takie połączenie było niemożliwe do zrealizowania. Znaleziono jednak inny sposób na to, by uhonorować państwo Wołodymyra Zełenskiego.

Oscary 2022. Organizatorzy oddali hołd Ukrainie

W trakcie gali Mila Kunis, która bardzo angażuje się w pomoc Ukrainie, zapowiedziała występ Reby McEntire, która wykonała utwór Somehow You Do z filmu Four Good Days. Zaraz po jej wzruszającym wykonie, na ekranie wyświetlono apel do zgromadzonych w Dolby Theatre gwiazd oraz widzów przed telewizorami, by okazali Ukrainie wsparcie.

Prosimy o chwilę ciszy, żeby pokazać wsparcie mieszkańcom Ukrainy, która obecnie jest w stanie wojny. Chcemy przekazać, jak ważne jest dla nas bycie człowiekiem w chwili, kiedy miliony rodzin z Ukrainy potrzebują jedzenia, opieki medycznej, czystej wody. Dlatego prosimy o wsparcie Ukrainy w dowolny sposób. #standwithukraine

Miejmy nadzieję, że dzięki takiemu zabiegowi, więcej ludzi zdecyduje się wesprzeć Ukrainę, co być może przyczyni się do zakończenia wojny.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Oscary 2022

Oscary 2022. Zwycięzcy. Kto w tym roku odebrał statuetkę?

Will Smith, Chris Rock - Oscary 2022

Oscary 2022. Will Smith na oczach całego świata spoliczkował Chrisa Rocka!