w

Akademia Filmowa UKARAŁA Willa Smitha! Zapłacił wysoką cenę za uderzenie komika. Wiadomo co z jego Oscarem

Will Smith, Oscary 2022
Will Smith, Oscary 2022

Akademia Filmowa podjęła decyzję ws. Willa Smitha. Zgodnie z przewidywaniami nałożono na niego sankcje. Jakie? Czy straci Oscara?

Will Smith to jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Popularność zagwarantowały mu role w wielu kinowych hitach, jednak nigdy wcześniej tak często nie rozpisywała się o nim prasa. Podczas 94. ceremonii rozdania Oscarów niespodziewanie wyszedł na scenę i uderzył Chrisa Rocka w twarz, po tym, jak zażartował z jego żony. Po całym zajściu wrócił na miejsce i zaczął wykrzykiwać pod jego adresem wulgarne hasła.

Przestań do k***y mówić o mojej żonie! – krzyczał.

Aktor wydał oświadczenie, w którym przyznał, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i bardzo żałuje tego, jak się zachował. Publicznie przeprosił swoją ofiarę oraz okazał skruchę.

Przemoc w każdej postaci jest trująca i wyniszczająca. Moje zachowanie ostatniej nocy na rozdaniu nagród Akademii było niemożliwe do zaakceptowania. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie […]. Chciałem Ciebie publicznie przeprosić, Chris. Przekroczyłem granicę. Byłem w błędzie. Jest mi wstyd za to, co zrobiłem […].

Will Smith dostał dziesięcioletni zakaz wstępu na ceremonię rozdania Oscarów. Czy odebrano mu statuetkę?

Akademia Filmowa następnego dnia wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że bada sprawę i zamierza pociągnąć aktora do odpowiedzialności.

Akademia potępia działania pana Smitha. Rozpoczęliśmy oficjalną procedurę analizowania tego incydentu. Na podstawie wyników wyciągniemy konsekwencje, zgodne z naszym regulaminem, standardowymi zasadami postępowania w takiej sprawie i prawem stanu Kalifornia — napisano w komunikacie.

Wstępnie mówiło się, że organizatorzy gali w połowie kwietnia ogłoszą, jaką decyzję podjęli. W piątek 8 kwietnia zorganizowano specjalne spotkanie, na którym zebrała się 54-osobowa rada gubernatorów Akademii, by ustalić, w jaki sposób zostanie ukarany Smith. On sam już kilka dni temu ogłosił, że rezygnuje z członkostwa w Akademii. Podobne zdanie na ten temat mieli gubernatorzy, którzy nałożyli na niego dziesięcioletni zakaz wstępu na galę oraz imprezy przez nich organizowane.

Co z jego Oscarem? W tej kwestii rada była nieco mniej surowa. Zdecydowano, że może zatrzymać statuetkę, ponieważ istnieje wyraźna granica między pracą a tym, co dzieje się poza planem zdjęciowym. Will Smith może zatrzymać wyróżnienie, które otrzymał w kategorii najlepszy aktor, za rolę w filmie King Richard: Zwycięska Rodzina.

Uważacie, że to odpowiednia kara?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Oliwia

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska chciała zrobić sobie tatuaż. Sama zaprojektowała wzór, który ma dla niej szczególne znaczenie. Lewy nie był zadowolony

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, fot. Instagram

Na jaw wyszło, jak Kasia Cichopek poznała Macieja Kurzajewskiego. Już wtedy bardzo serdecznie się o niej wypowiadał. Wpadła mu w oko?