w

SuperSuper

Rosyjski dron miał wlecieć w polską przestrzeń powietrzną „Zestrzeliliśmy go”

fot. Zdjęcie podglądowe - dron Forpost i granica polsko-ukraińska / Wikipedia & Google

Jak przekazują ukraińskie siły powietrzne, w poniedziałek 14 marca nad Polskę wleciał rosyjski dron, który następnie został zestrzelony. To już kolejna sytuacja naruszenia przestrzeni powietrznej NATO przez drony w ostatnich dniach.

Podczas podsumowania 19. dnia wojny, które zostało opublikowane przez Siły Powietrzne Ukrainy na Facebooku o godzinie 23 w poniedziałek, rzecznik dowództwa Sił Powietrznych poinformował o szokującym wydarzeniu.

Rosyjski dron nad Polską?

Jak informuje Jurij Ihnat w raporcie z 14 marca, rosyjski bezzałogowy statek zwiadowczy typu Forpost miał najpierw krążyć nad zbombardowanym ostatnio ukraińskim poligonem w Jaworowie, a później przekroczyć granicę i wlecieć w przestrzeń powietrzną Polski.

Rzecznik dowództwa Sił Powietrznych przekazał, że po powrocie nad Ukrainę dron został zestrzelony, a poszukiwania wraku trwają. Jak na razie (godzina 2:00 w nocy) sytuacja nie została potwierdzona przez NATO ani polskie służby.

Dron okupanta najpierw krążył nad poligonem w Jaworowie, najwyraźniej badając konsekwencje ataku rakietowego w obwodzie lwowskim, a następnie wleciał do Polski, wrócił do ukraińskiej przestrzeni powietrznej i został zestrzelony przez naszą obronę przeciwlotniczą. Szczątki są poszukiwane” – powiedział Ihnat.

Okupanci kontynuują swoje prowokacyjne działania i nie wahają się wlatywać w przestrzeń powietrzną państw członkowskich NATO – mówił Ihnat.

Siły powietrzne Ukrainy poinformowały też o upadku rosyjskiego drona Orlan-10 w Rumunii.

Rzecznik Sił Powietrznych poinformował również, że Rosjanie stracili cztery śmigłowce i jeden samolot, a ukraińskie wojsko przeprowadziło naloty na rosyjskie kolumny.

Źródło: Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Anonymous zaatakowali Rosnieft na terenie Niemiec! Wykradli ogromną ilość danych

Kuba Wojewódzki, Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek i Kuba Wojewódzki pogodzili się! Showman przeprosił gwiazdę na antenie