w

SuperSuper

Rosyjski dron miał wlecieć w polską przestrzeń powietrzną „Zestrzeliliśmy go”

fot. Zdjęcie podglądowe - dron Forpost i granica polsko-ukraińska / Wikipedia & Google

Jak przekazują ukraińskie siły powietrzne, w poniedziałek 14 marca nad Polskę wleciał rosyjski dron, który następnie został zestrzelony. To już kolejna sytuacja naruszenia przestrzeni powietrznej NATO przez drony w ostatnich dniach.

Podczas podsumowania 19. dnia wojny, które zostało opublikowane przez Siły Powietrzne Ukrainy na Facebooku o godzinie 23 w poniedziałek, rzecznik dowództwa Sił Powietrznych poinformował o szokującym wydarzeniu.

Rosyjski dron nad Polską?

Jak informuje Jurij Ihnat w raporcie z 14 marca, rosyjski bezzałogowy statek zwiadowczy typu Forpost miał najpierw krążyć nad zbombardowanym ostatnio ukraińskim poligonem w Jaworowie, a później przekroczyć granicę i wlecieć w przestrzeń powietrzną Polski.

Rzecznik dowództwa Sił Powietrznych przekazał, że po powrocie nad Ukrainę dron został zestrzelony, a poszukiwania wraku trwają. Jak na razie (godzina 2:00 w nocy) sytuacja nie została potwierdzona przez NATO ani polskie służby.

Dron okupanta najpierw krążył nad poligonem w Jaworowie, najwyraźniej badając konsekwencje ataku rakietowego w obwodzie lwowskim, a następnie wleciał do Polski, wrócił do ukraińskiej przestrzeni powietrznej i został zestrzelony przez naszą obronę przeciwlotniczą. Szczątki są poszukiwane” – powiedział Ihnat.

Okupanci kontynuują swoje prowokacyjne działania i nie wahają się wlatywać w przestrzeń powietrzną państw członkowskich NATO – mówił Ihnat.

Siły powietrzne Ukrainy poinformowały też o upadku rosyjskiego drona Orlan-10 w Rumunii.

Rzecznik Sił Powietrznych poinformował również, że Rosjanie stracili cztery śmigłowce i jeden samolot, a ukraińskie wojsko przeprowadziło naloty na rosyjskie kolumny.

Źródło: Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Anonymous zaatakowali Rosnieft na terenie Niemiec! Wykradli ogromną ilość danych

Kuba Wojewódzki, Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek i Kuba Wojewódzki pogodzili się! Showman przeprosił gwiazdę na antenie