w

SuperSuper

Ramzan Kadyrow jest na Ukrainie? Wyznaczono kuszącą nagrodę za jego głowę

fot. YouTube / Twitter screenshot

W niedzielę pojawiły się doniesienia, które sugerują, że Ramzan Kadyrow może przebywać w Ukrainie. Czeczeński przywódca jest powszechnie znienawidzony w Ukrainie, a były deputowany Rady Najwyższej kraju wyznaczył nagrodę za jego głowę.

Czeczeńska telewizja „Grozny” opublikowała 13 marca w mediach społecznościowych nagranie, które sugeruje, że rządzący Czeczenią Ramzan Kadyrow może przebywać na terenie Ukrainy. Na reakcję Ukrainy nie trzeba było długo czekać.

Na nagraniu widzimy lidera Czeczeni, który w zaciemnionym pomieszczeniu rozmawia ze swoimi żołnierzami o wojnie. Na ścianie, koło której stoi Kadyrow, możemy zauważyć podobiznę jego ojca. Skandal wywołał fragment nagrania, który sugeruje, że poddani Putinowi Czeczeńcy mogli planować porwanie dzieci z domu dziecka.

Sam Kadyrow za pośrednictwem swojego konta na Telegramie utrzymuje, że film został nakręcony w Hostomelu pod Kijowem, ale równie dobrze Kadyrow może nadal przebywać w Czeczenii. Do tej pory nie pojawiły się żadne rzetelne dowody jego obecności na Ukrainie.

Na filmie jesteśmy w Hostomelu. Na dniach byliśmy mniej więcej 20 kilometrów od was, kijowscy naziole, a teraz to jeszcze bliżej, domyślcie się, jak blisko? A może już jesteśmy w Kijowie i tylko czekamy na rozkazy?„.

Co ciekawe, Kreml do tej pory nie potwierdził, że lider Czeczenii rzeczywiście znajduje się na terytorium Ukrainy. Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow stwierdził, że „Nie posiada takich informacji i odesłał pytających do czeczeńskiej administracji.

Nagroda za głowę Kadyrowa

Na wieści o rzekomym pobycie Kadyrowa w okolicach Kijowa zareagował były deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, a obecnie urzędnik w obwodzie kijowskim – Jewhen Rybczyński.

Jeśli Kadyrow rzeczywiście jest blisko Kijowa, to każdy żołnierz Sił Zbrojnych i Obrony Terytorialnej powinien postawić sobie za cel zniszczenie tej hańby narodu czeczeńskiego. Obiecuję za głowę Kadyrowa duży dom oraz działkę o powierzchni 40 akrów pod Kijowem!

Rybczyński zapewnił też, że za zlikwidowanie Kadyrowa nagrodę zapewni także państwo. W podobnym tonie o czeczeńskim przywódcy wyraził się doradca Zełenskiego, Ołeksij Arestowycz, który zapowiedział, że zbrodniarz zostanie zniszczony.

Źródło: Facebook ; Telegram; Kyiv Post

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Nieoczekiwanie wtargnęła do studia rosyjskiej telewizji. Zaprotestowała przed milionami [VIDEO]

Anonymous zaatakowali Rosnieft na terenie Niemiec! Wykradli ogromną ilość danych