w

SuperSuper

Nieoczekiwanie wtargnęła do studia rosyjskiej telewizji. Zaprotestowała przed milionami [VIDEO]

fot. Twitter screenshot

Podczas poniedziałkowego wydania rosyjskich wiadomości doszło do niezwykłej sytuacji. W studiu kontrolowanego przez państwo Kanału Pierwszego za prezenterką stanęła protestująca z plakatem antywojennym. Wiadomo, kim jest odważna kobieta.

Podczas wieczornego wydania głównego serwisu informacyjnego nadawanego przez rosyjski Kanał Pierwszy 14 marca, widzowie stali się świadkami niecodziennego protestu. Przed kamery niespodziewanie wtargnęła kobieta z antywojennym plakatem.

Protestująca ustawiła się bezpośrednio za prezenterką głównego programu informacyjnego państwowej telewizji zatytułowanego „Wriemia” tak, że miliony Rosjan mogły przeczytać przesłanie na jej kartonie.

Na plakacie znalazły się angielskie hasła „No war” oraz „Russians against war„, a także zdanie skierowane do oglądających propagandowy program Rosjan napisane w ich ojczystym języku: „Stop wojnie, nie wierzcie temu, co mówią„.

Po krótkiej chwili realizator programu ściągnął obraz z kamery ze studia i zamiast tego wyemitował fragment innego materiału. W tle możemy jeszcze przez chwilę słyszeć antywojenne nawoływania protestującej kobiety.

Kim jest śmiałkini?

Kobieta okazała się pracownicą Kanału Pierwszego, która nie mogła już wytrzymać propagandy. Protestująca swój niecodzienny występ przed kamerami zaplanowała już wcześniej, i nagrała oświadczenie, które pojawiło się w mediach społecznościowych wkrótce po jej proteście.

Marina Owsjannikowa, bo tak nazywa się niespodziewana bohaterka wieczornego wydania wiadomości, na nagraniu powiedziała, że jej ojciec jest Ukraińcem, i wstydzi się dalej pracować dla propagandy Kremla. Owsjannikowa zaznaczyła, że zdecydowanie potępia wojnę i wezwała Rosjan do protestów.

Jak wynika z doniesień, Marina została zatrzymana zaraz po jej proteście i grozi jej kata nawet do 15 lat więzienia za szerzenie „nieprawdziwych informacji” o „operacji specjalnej” Putina.

Źródło: NEXTA ; Pravda UA

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Luka Safronov

[VIDEO] Dantejskie sceny w Rosji. Ważący ponad 250 kg pianista w ramach protestu przykuł się do drzwi McDonald’s

Ramzan Kadyrow jest na Ukrainie? Wyznaczono kuszącą nagrodę za jego głowę